İski Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

İSKİ Açılış kapanış Saati Çalışma Saatleri

Bu makalemiz İSKİ açılış saati kaçta? İSKİ kapanış saati kaçta? İSKİ çalışma saatleri gibi konularda okuyucularımıza bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

İSKİ Çalışma Saatleri

Yaşamımızın devam edebilmesi adına en temel ihtiyaçlarımızın başında gelen su tüketimi, oldukça yararlı besin maddesi olduğu kadar, zararlı madde olarak da adlandırılmaktadır. Özellikte teknoloji cihazlarının hayatımıza girmesi sonucunda, üretim ve satış işlemlerinin yapılabilmesi adına açılmış olan fabrika ve sanayi alanları, doğada bulunan elementler arasında yer alan suların, kirlenmesine yol açmaktadır. Bu sonuçlara göre tüketilen kirli sular, ölümcül hastalıklara yakalanmamıza yol açmaktadır. Bahsedilen bu durumlar için kurulmuş olan İSKİ yani İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi, 1981 yılında oluşturulmuştur.

Yaklaşık 3 yıl sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimine geçen İSKİ’nin temel görevleri arasında, bölgede yer alan suların temizliğini sağlamak, içme sularının kaynaklarını bulmak ve derelerde yer alan suların ıslah edilmesi gibi çok sayıda işlemler yer almaktadır. Bağımsız bütçesi ile birlikte çalışmakta olan İSKİ, aynı zamanda ay sonunda evlere gelecek olan faturalar için sorumlu adres olarak bilinmektedir. İstanbul bölgesinde yaklaşık 15 milyon kişiye hizmet sunmakta olan İSKİ için kaçta açıldığı, kaçta kapandığı, çalışma saatleri ve hangi günler açık olduğu gibi konular yer almaktadır. Söz konusu olan tüm soru ve merak edilen konular için detayları aşağıdaki bilgilerden bulabilirsiniz.

Yaklaşık 4 bine yakın işçisi ile birlikte hizmet vermekte olan İSKİ, 2500’den fazla memur ile birlikte çalışmalarına aralıksız olarak devam etmektedir. Hafta içi sabah saat 08:00’da açılan İSKİ, 12:00’a kadar açık kalmakta ve 12:00’dan 13:00’a kadar öğle molası vermektedir. 13:00 sularında yeniden hizmet vermek adına açılan İSKİ, akşam ise 16:30’da kapanmaktadır. İstanbul’da yer alan su alanlarının korunması ve su kanallarının sürekli olarak temizlenerek, bölgede yaşayan tüm insanların sağlıklı şekilde su tüketebilmesi amacı ile kurulmuş olan İSKİ için merak edilen konulardan birisi de hafta sonu açıp olup, olmadığıdır. Cumartesi günü sabah saat 09:00’da açılan İSKİ, bu kez öğle molası vermeden direkt olarak 13:00’a kadar hizmet vermektedir. 13:00’da kapanan İSKİ, aynı zamanda pazartesi günü açık değildir. Kısacası hafta içi 08:00 – 12:00 ve 13:00 – 16:30 saatleri arasında açıktır. Hafta sonu da yalnızca Cumartesi 09:00 – 13:00 saatlerinde açıktır.

İSKİ Açılış Saati
08:00

İSKİ Kapanış Saati
16:30

İSKİ Çalışma Saatleri
08:00-12:00
13:00-16:30

İSKİ müşteri hizmetleri adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Arama Terimleri: İSKİ açılış saati, İSKİ kapanış saati, İSKİ çalışma saatleri, 2019

Yorum Yap