Corona virüsü danışma hattı çağrı merkezi numarası şikayet hattı

Corona Virüsü (COVID-19) Danışma Hattı Çağrı Merkezi İletişim Numarası

Çin’in Wuhan kentinden ortaya çıkan ve gün geçtikçe yayılımına devam eden COVID-19 bütün devletleri tehlike altında bırakmaktadır. İlk başta sadece o şehir içinde kaldığı düşünülen ve grip benzeri bulgular ile seyreden hastalığın bu kadar ilerleyebileceği tahmin edilememekteydi. Yaklaşık üç ay gibi bir süre içinde dünyanın bütün şehirlerinde gözlemlenen bu hastalık günden güne yayılımına devam ederken her ülke kendince tedbirlerini almaktadır.

Türkiye de görüldüğü 11 Mart tarihinden itibaren yayılan virüs çeşit olarak koronavirüs ailesine aittir. Bu hastalığı aslında daha önceki yıllarda Sars ve Mers hastalıkları ile aynı kaynak olan koronavirüs olarak biliyoruz. Ancak bu yeni versiyonu olan COVID-19 virüs türü daha hızlı yayılmakta ve bütün dünyayı kısa bir süre içinde etkisi altına almaktadır.

Ülkelerin bazısında olukça yayılan bu virüs birçok ülkede yüksek sayıda ölümlere neden olmuştur. Bu anlamda bazı ülkeler koronavirüs şikayet danışma hattı açmaktadır.

Koronavirüs ile ilgili yapılabilecekler arasında özellikle uyarılarda bulunurken bunlardan bazılarından bahsetmemiz gerekli olarak görülmektedir. Mümkün olduğunca evden çıkmamak ve eğer çıkma gerekliliği mevcutsa sosyal mesafe olarak en az bir metre bırakmak gereklidir. Öksürüp aksırırken mendil kullanmalı eğer mendil yoksa dirsek içine bunu yapmalıyız. Elleri en az yirmi saniye kadar yıkamalı ve el hijyenine dikkat etmeliyiz. Hastalık belirtisi varsa maske kullanarak en kısa sürede size en yakın sağlık kurum, kuruluş ya da birimlerine giderek gerekli tedbirleri almalısınız.

Koronavirüs Danışma Hattı

Ülkemizde de yayılımına devam eden ve bütün şehirlerde görülen bu hastalık için tedbirler alınmaktadır. Koronavirüs danışma hattı olarak destek veren bu numarayı birçok kişi aramaktadır. Bu numara üzerinden koronavirüs konusunda destek alabilirsiniz.

Koronavirüs ilk etapta gribe benzeyen ancak daha sonrasında yüksek ateş, öksürük, karın ağrısı, kusma, ishal gibi belirtilerin yanında ölümcül olabilecek solunum yetmezliğine kadar görülen geniş bir semptomu vardır. Özellikle yaşı ilerlemiş olanların , bünyesi zayıf olanların ve kronik rahatsızlığı bulunanların oldukça ağır geçirdiği bu hastalık ölümcül sorunlara neden olabilmektedir.

Koronavirüs çağrı merkezi numarası şikayet danışma hattı üzerinden hastalığın seyri ile ilgili bilgiler alabilirsiniz. Sizlerde görülen bulgular varsa bunları paylaşarak yapılabilecekler konusunda danışabilirsiniz. Bu numara üzerinden destek alarak gerekli görüldüğünde sağlık birimine yönlendirmeniz yapılmaktadır.

Bu hat üzerinden corona virüsü ile ilgili detayları erişebilirsiniz. İlgili numarayı kullanarak yapılabilecekler konusunda geniş bilgiler alırken dikkat etmeniz gereken hususlar da paylaşılmaktadır.

Corona Virüsü Danışma Hattı Çağrı Merkezi İletişim Numarası

Alo 184

Corona virüsü danışma hattı çağrı merkezi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Arama Terimleri: Corona virüsü danışma hattı, koronavirüs danışma hattı, COVID-19 danışma hattı, corona virüsü çağrı merkezi numarası, koronavirüs çağrı merkezi numarası, COVID-19 çağrı merkezi numarası, corona virüsü şikayet hattı, koronavirüs şikayet hattı, COVID-19 şikayet hattı

Yorum Yap