Buca Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Buca Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bu makalemizde Buca Belediyesi çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası hakkında bilgi vereceğiz. Bu iletişim numarasından 0232 439 10 10 Buca Belediyesi ile iletişime geçerek istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Buca Belediyesi Müşteri Hizmetleri Numarası

Ege kıyıları uygarlık tarihinin en eski kentsel yerleşme ve aynı zamanda en hareketli bölgelerinden biri olmakla beraber, Roma dan sonra Bizans, Arap ve Selçuklular arasında el değiştiren İzmir, daha sonra Çaka Beyi, Selçuk Beylikleri, Osmanlılar ve en son Haçlı Seferlerini bertaraf eden Osmanlıların eline 1426 da geçmiştir.

Daha sonraki zamanda Bizans döneminde ise Buca’nın 5 kilometre doğusunda Meşe adında bir köy vardı. Kangölü, Kozağacı civarında tuğla, işlenmiş mermer parçaları, kırılmış sütunlar, üzerinde Bizans haçı kabartmaları bulunan başlıklar çok dikkat çekmektedir. Antik çağda da bu yörede oldukça gelişmiş yerleşmeler olduğu ortaya çıkmıştır.

Buca adının anlamı hakkında ise biret hipotezden öteye gidilmemektedir. Rivayete göre 1234 de İzdiz Devleti kralı, sınırlarını tespit ettirirken KOHİ, denen ve Kral yolu yakınında bir yerleşme adı geçmektedir. Burası sonradan Buca alını yerdir denmekte.

Edinilen bilgiler Buca’nın yakın tarihimizde Rum köyü olarak bilindiği ortaya çıkmaktadır. Rumlarla hemen aynı zamanda görülen Avrupalı iş adamları ve bunların aileleri de İzmir yöresinde bulunmakta ve Buca ya yerleşmişlerdir.Buca hem ticaret hemde tarım konusunda kendini çok geliştirmiş bir belediyedir.

Antik dönemden kalma kaleler ve su kemerleri bulunduğunu yukarıda belirtmiştik. Yakın çağda yerleşime dönüşüldüğü ve 1907 yılında geniş zeytinliklere sahip olduğu ortaya çıkmıştır. Zeytinlikler sayesinde, geniş alana yayılmış  bir şekilde tarım yaptıkları aşikar.

Buca 4 Temmuz 1987 yılında yürürlüğe giren bir yasayla ilçe olmuştur. 2018 yılında Buca Belediyesi, belediye başkanı, Levent Piriştina İktisadi ve İdari Bilimler fakültesi mezunudur. Buca belediyesine yaptığı yenilikleri, halkına verdiği değer ve restorasyon çalışmaları gözden kaçmıyor. Bir sürü medeniyete ev sahipliği yapan Buca, tarihi dokulara zarar vermeden çalışmalarına devam etmektedir. Kentsel dönüşümü giderek artıran belediye, kendini geliştirmeye devam etmektedir. Eğitime de gereğinden fazla önem veren belediye, diğer belediyeler arasında adını eğitim konusunda ön plana çıkarmayı başarmıştır.

Buca Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
0232 439 10 10

Buca Belediyesi Faks Numarası
0232 438 00 66

Buca Belediyesi Mail Adresi
info@buca.bel.tr

Arama Terimleri: buca belediyesi çağrı merkezi, buca belediyesi iletişim, buca belediyesi müşteri hizmetleri, buca belediyesi telefon numarası, buca belediyesi şikayet hattı, buca belediyesi müşteri hizmetleri numarası, buca belediyesi şikayet, buca çözüm merkezi

Yorum Yap