Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çağrı merkezi numarası hakkında bilgi almak istiyorsanız makalemize göz atabilirsiniz. Makalemizde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı müşteri hizmetleri numarası ile iletişim telefonu üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı şikayet hattına erişebilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı müşteri hizmetleri direk bağlanma üzerinden işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çağrı Merkezi Numarası

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; ailenin bütünlüğünü sağlamak için boşanmış ailelerin korunmaya, yardıma ve bakıma muhtaç aile bireylerine her türlü maddi, manevi ve sosyal desteği veren bir bakanlıktır. Aile bütünlüğünün korunması, güçlenmesi ve sosyal refahın arttırılması için faaliyetlerde bulunur. Birey, aile ve toplumsal değerleri koruyarak bu konuda güçlendirme ve geliştirme çalışmaları yapmaktadır. Yardımlar düzenleyerek ülkenin dört bir yanına adil sosyal hizmetler sunmaktadır. Türkiye’de sosyal kalkınmada öncü kurumlardan biridir. Ayrıca, çocuk istismarını ve cinsiyet ayrımcılığını engellemek için mücadele vermektedir. Engelli vatandaşların haklarını gözeterek sosyal hizmet kavramının bütünleşmiş halidir. Sosyal yardıma muhtaç vatandaşlara yardım politikaları izleyerek destek çıkmaktadır.

Kuruma yardım başvurusunda bulunmak ve destek almak için 0312 705 40 00 telefon numarasını arayabilirsiniz. Ayrıca rehberlik ve danışmanlık hizmeti almak için Alo 183 şiddetle mücadele hattı aracılığıyla destek alabilirsiniz. Eğitim, sağlık, kömür, gıda, engelli maaşı, barınma, eşi vefat eden kadınlara, doğum vb. yardımlara başvurmak için proje destekleri kapsamında yapılan her türlü konuda bilgi sağlamak için Alo 144 sosyal yardım hattını kullanabilirsiniz. Ekonomik destek kapsamında şartlı olarak sosyal yardım para desteği sağlayan kuruma bu numaralardan ulaşarak bilgi sağlayabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çağrı merkezi numarası 0312 705 40 00 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Müşteri Hizmetleri Numarası

Bakanlık her türlü yardımı sağlamak adına birçok çalışma yürütmektedir. İlgili müşteri temsilcileri aracılığıyla kuruma ulaşarak birçok konuda destek ve yardım sağlayabilirsiniz. Aile, kadın, çocuk, engelli, yaşlı, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınlarına yönelik ücretsiz olarak verdikleri rehberlik ve danışma hizmetinden yararlanmak için Alo 183 Şiddetle Mücadele hattını arayarak bilgi alabilirsiniz. Şikayet, öneri ve istekleriniz için 0312 705 40 00 telefon numarasını arayarak merkez teşkilatına bağlanabilir ve sorununuzu dile getirebilirsiniz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile bakanlık tarafından ortak yürütülen gıda, para, barınma gibi yardımlar hakkında bilgi sağlamak ve başvuruda bulunmak için Alo 144 Sosyal Yardım Hattı telefon numarasını arayabilirsiniz.

Kurum Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) kapsamında; Çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve çocukları bağımsız hale gelene kadar asgari düzeyde de olsa geçimlerini sağlamakta zorlanan ailelere yönelik geçici maddi ve psikososyal destek vererek bakım ve destek amaçlı faaliyetler yürütmektedir. Bakanlık, birlik ve beraberlik için bütünlüğü sağlamak adına ailenin güçlü, bireyin mutlu olduğu bir toplum için çalışmalarını sürdürmektedir. Başta kadın, çocuk, yaşlı ve engelli vatandaşlar için özel politikalar izleyerek gruplara yönelik koruyucu ve önleyici programlar geliştirerek istihdam imkanlarını arttırmaya çalışmaktadır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı müşteri hizmetleri numarası 0312 705 40 00 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Bakanlığın bünyesinde bulunan Sosyal Hizmet Merkezleri; çocuklar, gençler, kadınlar, erkekler, engelliler, yaşlılar ve engelliler için ihtiyaç sahiplerinin tespitinden sosyal hizmetlerin uygulanmasına, müdahale ve bakım, koruma, önleme, destek ve iyileştirici hizmetler ile rehberlik ve danışmanlık hizmetlerine kadar bu hizmetleri koordine etmekten sorumlu olan ve bu hizmetleri sunmak için yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve gönüllülerle birlikte çalışan sosyal hizmet kuruluşlarıdır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı müşteri hizmetlerine direk bağlanma 0312 705 40 00 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şikayet Hattı

Bakanlığın vermiş olduğu hizmetlerin arasında rehberlik ve psikolojik danışman yardımı bulunmaktadır. Ancak bakanlığın kendi çalışma koşulları ve profesyonel kadrosu yeterliyse psikolojik destek sağlamaktadır. Personel yetersizse, vatandaşı başka bir birime yönlendirebilirler. Düzenli psikolojik destek almak için Sağlık Bakanlığı’nın ilgili birimlerine gerekli yönlendirmelerin yapılması daha uygun olabilir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi alabilmek için Alo 183 telefon hattını arayabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı şikayet hattı 0312 705 40 00 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Şikayetlere kalıcı çözümler üretmeyi hedefleyen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı müşterileri için sorunlarını aktarabilecekleri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı şikayet hattı telefonunu aktif olarak çalışır durumda tutmaktadır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Numarası Şikayet Hattı

0312 705 40 00

Çağrı merkezi numarası çalışma saatleri içinde iletişime geçebilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çağrı merkezi numarasına 0312 705 40 00 numaralı telefondan erişebilirsiniz.

İletişim

Adres : Eskişehir Yolu Söğütözü Mah. 2177. Sok. No: 10/A 06510 Çankaya/ANKARA
Telefon : 0312 705 40 00

Arama Terimleri: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iletişim bilgileri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı telefon no, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı irtibat tel, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı canlı destek, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı müşteri temsilcisi

3 Yorum

  1. Emine çetin çakmak 29 Mayıs 2023
    • Yönetici 29 Mayıs 2023
  2. boran 3 Kasım 2023

Yorum Yap