Vestel Şikayet

Vestel Şikayet

Vestel şikayet, Vestel şikayet hattı, Vestel şikayet telefonu var mı? Vestel şikayetim var nasıl iletebilirim? Vestel şikayet yazma gibi konular hakkında bilgi sahibi olacağınız bu makalemizi okuyabilir ve şikayetlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Vestel Şikayet

Teknolojide Türkiye’ nin en değerli markalarından birisi olan Vestel, geniş ürün yelpazesiyle son derece kaliteli hizmet veriyor. Teknolojinin her kategorisine istinaden ürün geliştirme ve üretim gerçekleştiren Vestel, Türkiye’ nin teknolojideki yükselişinin önemli yapıtaşlarından birisi olarak gösteriliyor. Özellikle de Vestel markalı ürünlerin yerli üretim olması, günümüzde tüketici cephesinde önemli bir artı olarak görülüyor ve daha yoğun şekilde talep görüyor. Beyaz eşya, akıllı telefon, bilgisayar ve çok daha farklı teknoloji branşında Vestel tarafından Ar-Ge, üretim ve satış çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Bu sebeple de Türkiye’ nin ticari alandaki en değerli markalarından birisi konumunda bulunuyor. Bu şekilde yüksek kalitedeki ürün grupları ve zengin ürün çeşitliliği ile her alana hitap eden Vestel markası tüketicilerine satış sonrası destek hizmetlerinde de yüksek kalite standartları sağlıyor. Özellikle de tüketicilerin Vestel markalı ürünlerin kullanımı sırasında yaşadıkları her türlü sorunda Vestel şikayet servisi tarafından teknik destek çözümleri sağlanıyor. Bu şekilde tüketicilerde sorunlarına yönelik olarak çözüm sağlanması amacı ile şikayetlerini ilgili birimlere iletebilme imkanına sahip olabiliyor.

Kuruluşu 1984 yılına kadar uzanan ve 1994 yılından beri Zorlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Vestel markası, üretimini ve Ar-Ge çalışmalarını Manisa’ daki tesisinde gerçekleştiriyor. “Vestel City” olarak isimlendirilen ve toplam 1.1 milyon metrekarelik devasa bir alana sahip olan tesislerinde Türkiye’ nin teknolojideki gelişimine öncülük ediyor. Bu nedenle de Türkiye genelinde ve hatta Avrupa genelinde oldukça yoğun talep gören teknoloji ürünlerini geliştiriyor ve üretiyor.

Yüksek kalite ve yerli üretim mantığıyla hareket eden Vestel markasının ürün ve hizmetlerine istinaden tüketicilerin bir sorun yaşaması durumunda da Vestel şikayet servisi tarafından teknik destek sağlanıyor. Özellikle de teknolojik ürün söz konusu olduğunda illa ki karşı karşıya kalınabilen çeşitli teknik sorunlar söz konusu olabiliyor. Bu tip sorunlar tüketicilerin çok ciddi anlamda mağduriyet yaşamasına neden olabiliyor. Bu yüzden de günümüzde Vestel tarafından tüketicilerine satış sonrası destek hizmetleri kapsamında aktif bir Vestel müşteri hizmetleri ile destek sağlıyor.

Tüketiciler Vestel şikayet birimi olarak da isimlendirilen çağrı merkezi servisi üzerinden her türlü sorun için şikayet bildiriminde bulunabiliyor. Vestel teknolojisi ve ürün kullanımı ile ilgili konularda akademik düzeyde eğitim almış Vestel müşteri temsilcileri, tüketicilerin yapacakları her türlü şikayetlerine yönelik olarak da teknik destek sağlıyor. Tüketiciler birkaç dakika içerisinde müşteri temsilcileri ile görüşmeye başlayabiliyor. Özellikle de müşteri hizmetleri servisinde yasal bekleme sürelerine uygun standartlarda beklemeyle anında müşteri temsilcilerine bağlanılabiliyor. Bağlanılan müşteri temsilcileri ile yapılan görüşmeler hem hizmet kalitesi hem de her iki tarafın yasal haklarının güvence altına alınması amacı ile kayıt altına alınıyor. Böylelikle tüketicilerine hem güvenli hem de kaliteli müşteri destek çözümleri sunabiliyor.

Vestel şikayet birimini arayan tüketicilerin yapacakları işlemlere göre farklı birimlere yönlendirme ise sesli yanıt sistemi ile sağlanmaktadır. Tüketiciler, aradıkları Vestel müşteri hizmetleri departmanında görüşme sağladığı müşteri temsilcilerine yaşadıkları şikayetleri bildirebilmek için sesli yanıt sisteminin sunduğu departman seçeneklerinden ilgili departmanı tuşlaması gerekiyor. Bunun dışında başka bir işlem yapmasına gerek kalmadan, müşteri temsilcilerine yönlendiriliyor. Bu şekilde kısa zaman dilimleri içerisinde Vestel markalı ürünlerde ya da Vestel mağazalarında yaşadığı mağduriyet için şikayette bulunmak ve çözüm alabilmek amacı ile yetkili Vestel müşteri temsilcileri ile görüşme gerçekleştirebiliyor. Vestel müşteri temsilcileri tarafından tüketicilerin yaşadıkları şikayet için gerekli olan bilgiler alındıktan sonra anında inceleme gerçekleştiriliyor. Yapılan incelemeler çerçevesinde tüketicinin yaşadığı sorun niteliğine göre anında ya da görüşme sonrasında kısa yasal zaman dilimleri içerisinde geri dönüşler sağlanıyor.

Vestel Şikayet Hattı

Günümüzde Vestel markalı ürünleri kullanan tüm tüketiciler, kaliteli bir satış sonrası destek hizmeti alabiliyor. Çünkü elektronik ve teknolojik ürün gruplarında kullanım sırasında kullanıcı kaynaklı olmayan sorunlar meydana gelebiliyor. Bu sorunlara ilişkin olarak gerekli olan müşteri desteğinin/teknik desteğin sağlanmaması durumunda çok ciddi tüketici mağduriyetlerine yol açılabiliyor. Bu yüzden Vestel müşteri hizmetleri departmanı tarafından tüketicilere, kaliteli ve dinamik müşteri destek hizmetleri sağlanıyor. Vestel şikayet hattı ile tüketiciler üründe yaşadığı mağduriyeti ve mağduriyetin çözümü için yaşadığı sorunları daha üst birimlere iletebiliyor.

Vestel şikayet hattı servisinde görevli olan Vestel müşteri temsilcileri, tüketicilerin yaşadıkları sorunlara istinaden gerekli olan bilgileri kendisinden alıyor. Bu şekilde yapılan şikayetlerde sürecin uzamasına neden olabilecek bilgi yetersizlikleri, hatalı birimlere şikayet başvurusunun yapılması gibi durumların söz konusu olmaması sağlanıyor. Yaşanan sorun, şikayet hattından doğrudan ilgili birimlerde görevli olan teknik personellere bildirilebiliyor. Bu şekilde tüketicinin yaptığı şikayet başvurusunu içeren dosya ya da verinin Vestel müşteri hizmetleri departmanları arasında yasal bürokrasi sürecine maruz kalmaması sağlanıyor. Dolayısı ile yapılan her türdeki tüketici şikayeti çok kısa zaman dilimleri içerisinde sonuçlandırılıyor. Şikayetler ile ilgili olarak müşteri temsilcilerinin hızlı çözüm sağlayabilmesi için tüm müşteri bilgilerinin ve yaşanın sorunun tüm detaylarının eksiksiz şekilde şikayet başvurusunda verilmesi gerekir. Bu şekilde şikayet başvurusunun daha kısa zamanda sonuçlandırılması mümkün olur.

Vestel şikayet hattı servisi tüketicilerin sorunlarına anında çözüm veya yanıt oluşturabilmek amacı ile 7 gün 24 saat kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Dolayısı ile de Vestel çağrı merkezinden şikayet servisine şikayet başvurusunda bulunmak için tüketicilerin çalışma saatlerini beklemek durumunda kalması gibi bir durumda söz konusu olmuyor. Vestel çağrı merkezindeki ilgili şikayet biriminde şikayet başvuruları, günün hangi saatinde olursa olsun şikayete konu olan problemin yaşandığı anda yapılabiliyor. Vestel müşteri temsilcileri 7/24 sisteminde tüketicilerin şikayetlerine yanıt sağlayarak, kesintisiz olarak ürünlerin sorunlarından kurtulabilme ve daha kaliteli bir kullanım gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor.

Vestel Şikayet Telefonu

Türkiye’nin en büyük teknoloji şirketi Vestel, müşterilerinin teknoloji çağına uygun standartlarda satış sonrası destek ya da müşteri destek çözümleri hizmetlerinden yararlanabilmesine dikkat ediyor. Bu yüzden de günümüzde Vestel şikayet telefonu numarası üzerinden tüm şikayet işlemleri 7/24 kesintisiz olarak gerçekleştirilebiliyor. Tüketiciler istedikleri/ihtiyaç duydukları her an Vestel müşteri hizmetleri şikayet birimini arayarak, tecrübeli müşteri temsilcilerinin yardımlarından faydalanabiliyor. Vestel müşteri hizmetleri departmanı “0850” sistemli yapıda faaliyet gösteriyor. Dolayısı ile ek bir ücretlendirmeye tabii olmadan mevcut mobil hat ya da sabit hat tarifelerinden ücretlendirmeyle teknik destek alınabiliyor.

Vestel müşteri temsilcilerinin her türlü soruna yanıt sağladığı Vestel şikayet telefonu olarak 0850 222 4 123 şeklindeki telefon numarası veriliyor. Tüketiciler, söz konusu Vestel çağrı merkezi numarasını 7/24 kesintisiz olarak arayabilir ve müşteri temsilcileriyle görüşme sağlayabiliyor. Vestel markalı ürünler ya da Vestel mağazalarındaki hizmet sorunları ile ilgili olarak şikayetleri çağrı merkezi numarasının yanı sıra farklı iki kanal üzerinden de iletebilmek mümkündür.

Bunun için Vestel resmi internet sitesinde bulunan “Capcanlı Destek” ekranı kullanılabilir. Bu kanal sayesinde online olarak şikayetler, yetkili birimlere iletilebiliyor. Diğer bir şikayet başvuru kanalı ise “vmh@vestel.com.tr” şeklinde belirtilen e-posta adresidir. Bu e-posta adresine 7/24 şikayete ilişkin tüm detayları içeren bir e-posta göndererek de şikayet başvurusunu ilgili birimlere iletebilmek mümkündür.

Arama Terimleri: vestel şikayet, vestel şikayet var, vestel şikayet hattı, vestel şikayet telefonu, vestel şikayetim var

3 Yorum

  1. erberk dalar 28 Nisan 2021
  2. ABDUL AZİZ ŞAHNA 2 Ağustos 2021
  3. Coşkun şahin 24 Eylül 2022

Yorum Yap