Twitter Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Twitter Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bu makalemizde Twitter müşteri hizmetleri numarası 2023, Twitter telefon numarası, Twitter iletişim, Twitter müşteri temsilcisi gibi konular hakkında bilgi vereceğiz.

Twitter Müşteri Hizmetleri Numarası 2023

2006 yılında internet kullanıcılarının hayatına giren ve günümüzde her alanda gündemi belirleyebilme potansiyeline sahip olan Twitter, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformudur. ABD merkezli sosyal medya portalı Twitter, dünya genelinde yaklaşık 400 milyona yakın aktif kullanıcı sayısına sahiptir. Kullanıcıların “280 karakter” ile sınırlandırılmış “Tweet” olarak isimlendirilen gönderiler paylaşabildiği bir sosyal ağ platformudur.

Logosunda da yer alan “kuş” simgesiyle birlikte yapılan gönderilere verilen “Tweet” ismi Türkçe’ de “cıvıldama” manasına gelmektedir.  2006’ daki kuruluşundan itibaren 2013 yılına kadar gördüğü yoğun ilgi ile dünyanın en çok ziyaret edilen 10 web sitesi/portalı arasında kendisine yer bulmayı başardı. Gönderi yapısı ve yoğun kullanım oranları dolayısı ile de “İnternetin SMS’i” şeklinde bir tabir ile anılmaya başlandı. Sosyal ağın geliştirici ve kurucuları ise Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone ve Evan Williams’ tır. Türkiye’de de yoğun olarak kullanılmasından dolayı yaşanan sorunlarda kullanıcılar Twitter müşteri hizmetleri numarası 2023 bilgisinin olup, olmadığını merak edebiliyor.

Twitter kullanıcılarının kendi profillerinden yapacakları tüm “Tweet” yani gönderiler, diğer tüm Twitter kullanıcıları tarafından görülebiliyor. Bununla birlikte kullanıcıların isteklerine göre atmış oldukları gönderilerin sadece kendi takipçileri tarafından görülebilmesi noktasında sınırlama getirilebilmektedir. Kullanıcıların kendi profil hesaplarına sahip olduğu Twitter’da popülarite yine “takipçi sayısı” üzerinden sağlanıyor.

Bir Twitter hesabındaki mevcut takipçi sayısı, o hesabın ne kadar değerli ve popüler olduğunun anlaşılması noktasında önemli bir kriter oluşturmaktadır. Bu sebeple de Twitter’da yapılan paylaşımların temelinde takipçi sayısının arttırılması ve böylelikle daha geniş kitlelere ulaşılabilmesi bulunmaktadır. Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı olması dolayısı ile Twitter’ da çok sayıda sahte profil bulunduğu gibi uygun olmayan davranış, söylem ve eylemlerde bulunan profil sayısının da yüksek olmasına neden oluyor. Bu gibi durumlarda kullanıcılar Twitter müşteri hizmetleri numarası 2023 ile bildirimlerde bulunmak isteyebiliyor.

Twitter sosyal ağının kendisine ait bir jargonu bulunmaktadır. “Trending Topic (TT)” olarak isimlendirilen ilk husus ise sol sütunda en çok konuşulan 10 konunun listelendiği kısımdır. Her ülkede TT listesi kendisine özel olduğu gibi dünya TT listesi de bulunur. “Retweet (RT)” ise başka kullanıcılarının yapmış oldukları “tweet” gönderilerinin tekrar kullanıcı tarafından paylaşılmasıdır. “Direct Message (DM)” ise kullanıcılar arasında özel mesaj gönderim özelliğidir. Son olarak “Friday Follow (FF)” ise Cuma ve takip kelimelerinden oluşmaktadır. Hashtag ile takip amaçlı önerilen hesaplar yalnızca Cuma günleri takipçilere önerilmektedir. Twitter’ ın bu geniş özelliklerinin kullanımı sırasında yaşanan problemlere ilişkin olarak kullanıcıların ihtiyaç duyabildikleri Twitter müşteri hizmetleri numarası 2023 yılında ne yazık ki bulunmamaktadır.

Twitter Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Twitter Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Twitter Çağrı Merkezi Numarası 2023

Teknoloji dünyasının önemli parçaları olan sosyal ağlar ile ilgili olarak en çok merak edilen konulardan birisi de canlı destek alınabilecek müşteri hizmetlerinin olup, olmadığıdır. Ancak tek bir merkezden dünyanın her yerine yayın yapan bu tip sosyal ağlarda, kullanıcılara müşteri hizmetleri numaraları üzerinden destek sağlanabilmesi mümkün olamaz. Bu sebeple de Twitter çağrı merkezi numarası 2023 yılında da bulunmamaktadır. Yani Twitter kullanıcılarının, kullanım sırasında karşılaştıkları sorunlar, güvenlik problemleri ve diğer konular için arayabilecekleri ve görüşebilecekleri herhangi bir müşteri hizmetleri bulunmamaktadır.

ABD merkezli olarak faaliyet gösteren Twitter’ in sadece Türkiye’ de değil, dünyanın tüm ülkelerinde Twitter çağrı merkezi numarası 2023 yılında bulunmamaktadır. Her saniyede on binlerce Tweet atılan bir platform üzerinde kullanıcıların yaşadıkları sorunlara çözüm sağlamak ya da bilgi taleplerine yanıt verebilmek için gerekli olan teşkilatlanmanın oluşturulabilmesi mümkün olmadığından, telefon ile destek alınabilecek bir müşteri hizmetleri numarası bulunmamaktadır. Bu nedenle de Twitter kullanıcılarının, Twitter üzerinde yaşadıkları sorunlara ilişkin olarak diğer çözüm kanallarını kullanması gerekiyor.

Twitter, ABD merkezli olarak faaliyet gösteren bir sosyal ağdır ve Türkiye’ de henüz yeni resmi ofisinin açılışını gerçekleştirdi. Ancak Twitter çağrı merkezi numarası 2023 için ofis ile görüşme gerçekleştirilemiyor. Türkiye’ de faaliyet gösteren Twitter ofisi sadece vergi ve mahkeme kararları gibi durumlara ilişkin olarak yanıt verebilmek amacıyla açılmıştır. Bu nedenle de bireysel kullanıcıların yaşadıkları herhangi bir soruna ilişkin olarak bu ofisten destek alabilmesi mümkün değildir. Twitter canlı destek sunan müşteri hizmetleri bulunmuyor olsa da kullanıcılarının yaşadıkları sorunlara yanıt vermek üzere dinamik bir Yardım Merkezi bulunuyor. Bu Yardım Merkezinde tüm kullanıcılar teknik sorunlar, güvenlik problemleri, şikayet, öneri ve talep bildirimlerini dakikalar içerisinde gerçekleştirebiliyor.

Twitter Telefon Numarası

Türkiye’de Twitter telefon numarası bulunmaması nedeniyle, Twitter’ da ortaya çıkan bir arıza ve problem ile ilgili olarak kullanıcılar herhangi bir yeri arayamaz. Ancak bu arızalar ve problemler ile ilgili olarak kullanıcılar tarafından Twitter’ ın yardım merkezi kullanılabilmektedir. Bu yardım merkezi üzerinde yer alan yönlendirmeler sayesinde yaşanan sorunlar için çok kısa zaman dilimleri içerisinde teknik destek alınabilmesi mümkün olmaktadır. Türkçe dil desteğinin bulunduğu yardım merkezi üzerinden işlemler kolay bir şekilde Türk Twitter kullanıcıları tarafından da gerçekleştirilebilmektedir.

Twitter telefon numarası olmadığı için Twitter yetkilileri ile iletişime geçilmesi gerektiğinde yardım sayfası kullanılabilmektedir. Bu yardım sayfasında kullanıcıların çok sık yaşadıkları sorunlardan, genel sosyal ağ teknik arıza olasılıklarına ilişkin yönlendirme ve bilgilendirmeler bulunuyor. Bu şekilde kullanıcıların yaşadıkları sorunları, yönlendirmeler vasıtası ile kendilerinin bireysel olarak çözebilmeleri mümkün oluyor. Bununla birlikte farklı problemlere ilişkin olarak farklı iletişim kanalları bulunuyor.

Twitter İletişim

Çağrı merkezi veya müşteri hizmetleri numarası bulunmayan Twitter’ da kullanıcılar hesaplarıyla ilgili karşı karşıya kaldıkları sorunlarda ihtiyaç duydukları Twitter yetkilileriyle görüşmeleri telefonla gerçekleştiremese de farklı kanallar üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Twitter iletişim sayfasında bulunan iletişim kanalları ise e-mail adreslerinden oluşuyor. Yani Twitter’da kullanıcılar yalnızca e-posta gönderimleri ile yetkili personellerden destek, çözüm ve şikayet bildiriminde bulunabilme şansına sahip olabiliyor.

Twitter iletişim kanalı olarak kullanılan e-posta iletişimi ise farklı işlemler için farklı elektronik posta adresleri üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Buna göre de Twitter’daki tüm teknik sorun ve arızalara ilişkin olarak bildirimler “help@twitter.com” e-posta adresi üzerinden gerçekleştirilebilir. Kullanıcıların hesap gizliliği ve benzer işlemlere ilişkin olarak e-posta gönderimlerinde “privacy@twitter.com” e-posta adresini kullanabilmektedir. Ayrıca Twitter’da hesap şifresi unutma, hesabın ele geçirilmesi, Twitter hesap kapatma, Twitter dondurma, Twitter hesabı aktif etme, Twitter mavi tık alma gibi tüm işlemler için ise “support@twitter.com” mail adresi kullanılabilmektedir.

Bununla birlikte kullanıcıların Twitter üzerinde tespit etmiş oldukları sahte hesaplar ile ilgili olarak bildirimleri ise Twitter Kural İhlali sayfasında bulunan bildirim alanında gerçekleştirilebilir. Ayrıca Twitter kurallarına ve genel toplum kurallarına aykırı olan paylaşımlar, hesaplar ile ilgili olarak şikayetler ise ilgili profilin sayfasından veya ilgili mesajı üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Dolayısıyla da Twitter kullanıcılarının, yaşadıkları sorunlar, görüş ve önerileri ile birlikte şikayetleri ile ilgili olarak Twitter’ ın dinamik bir destek hizmeti bulunuyor. Sadece müşteri hizmetleri numarası üzerinden direkt olarak müşteri temsilcileriyle telefondan görüşme şeklinde bir teknik destek sağlamamaktadır. Yakın gelecekte de diğer sosyal ağlar için olduğu gibi Twitter içinde müşteri hizmetleri numarası açılmayacağı öngörülüyor.

Twitter Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
Twitter’in müşteri hizmetleri numarası bulunmamaktadır. Bunun yerine destek kısmından yaşamış olduğunuz sorun için çözüm bulabilirsiniz.

Twitter müşteri hizmetleri adlı konumuza da göz atabilirsiniz.

Arama Terimleri: Twitter çağrı merkezi, Twitter iletişim bilgileri, Twitter telefon numarası, Twitter müşteri temsilcisi, Twitter şikayet hattı, Twitter müşteri hizmetleri 2019

Yorum Yap