tofaş çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası

Tofaş Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Başlıklar

Tofaş

Türk sanayi devi Tofaş, 1968 yılında Koç Topluluğu tarafından kurulmuştur. Merhum Vehbi Koç’un temellerini atmış olduğu Tofaş, bir Türk otomotiv şirketidir. Şirketin adı Türkiye Otomobil Fabrikaları Anonim Şirketi’nin kısaltması olan TOFAŞ olarak belirlenmiştir.

Şirkete eşit oranlarda Koç Holding ve Fiat Chrysler Automobiles ortaktır. Şirket şu an Türkiye’nin en büyük 3. Sanayi kuruluşudur. Yılda toplam 450 bin araçlık üretim kapasitesi olan şirkette 10 bini aşkın kişi istihdam edilmektedir.

Türk Otomotiv Şirketi

Murat 124 ile 1971’de seri üretime başlayan Tofaş, daha sonra Tempra, Tipo, Uno, Palio, Albea gibi modelleri de üretti. Ancak en büyük ilgiyi ürettiği kuş serisi ile yakalamıştır. Bu seride en çok 2002 yılında üretim yapılmıştır. Bu seri ile Türkiye’nin en çok üretilen ve kullanılan binek otomobili olma unvanını kazanmıştır. Yarı özerk bir fabrika olan Tofaş şu an ise otomotiv sanayi alanında daha öne çıkmaktadır.

Tofaş’ın Bursa’da bulunan üretim fabrikası, Fiat’ı n dünyadaki 3 stratejik üretim noktasından biri olma özelliğine sahiptir. Bu fabrikada Fiat Linea, Egea otomobiller üretilmektedir. Minicargo projesi kapsamında Fiat, Citroen, Peugeout markalarına ait otomobillerin üretimleri yapılmaktadır. Ayrıca yeni Doblo projesi kapsamında ise Fiat, Opel, Vauxhall ile RAM markalarının otomobilleri de üretilmektedir.

Ar-Ge Çalışmaları

Hem yaptığı üretim ile hem de ihracat hacmi ile Türk ekonomisine oldukça önemli katkılarda bulunan Tofaş, başarılı Ar-Ge çalışmaları ile de dikkat çekmektedir. Hatta son 10 yılda otomotiv sektöründe yapılan yatırımların yüzde 30’u Tofaş grubuna aittir.

Ar-Ge çalışmalarına oldukça önem veren Tofaş, teknolojiyi hem üretmekte hem de uygulamaktadır. Geleceğe yönelik adımları ise şimdiden atarak çalışmalarına başlamıştır.

Tofaş Bayileri

Tofaş’ın ülkemizde bulunan bayilikleri ve müşteri ağı oldukça geniştir. Sıfır araçlar ve ikinci el araçların satışının yanı sıra satış sonrası hizmetler d3esunulamakatdır. Bakım onarım ve yedek parça hizmet ağı da oldukça iyi düzeydedir. Şu anda Tofaş2ın bayi sayısı yüze yakındır. Servis hizmetleri konusundaki hizmet ağı ise yüzü aşkındır.

Şirket, yurt içinde 147, yurtdışında ise 20 tedarikçiden malzemeler temin etmektedir. Tedarikçi ve hizmet alınanların sayısı ise 2 bini geçmektedir. Bu sayede Türk sanayisinin gelişimine de destek olunmaya çalışılmaktadır. Ancak motor ve şanzıman parçaları halen yurtdışında üretilmektedir. Yine de araçların yüzde 70’inin yerli üretim olduğunu söylemek mümkündür. Şirketin planları arasında dışa bağımlılığı azaltmak ilk sırada yer almaktadır.

Tofaş’ın çağrı merkezi telefon numarası, genel merkezinin telefon numarası, faks numarası ve adres bilgileri bulunmaktadır. Bu iletişim bilgilerinden Tofaş ile iletişime geçerek yaşamış olduğunuz sorunları iletebilir ayrıca ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca yorumlar kısmından Tofaş hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Tofaş Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
0 850 315 03 15

Tofaş Telefon Numarası
0212 275 33 90

Tofaş Faks Numarası
0212 275 39 88

Tofaş Adres
Büyükdere Cad. No: 145 Tofaş Han 34394 Zincirlikuyu/İstanbul

Arama Terimleri: tofaş çağrı merkezi, tofaş iletişim, tofaş telefon numarası, tofaş irtibat tel, tofaş şikayetvar, tofaş şikayet hattı, tofaş mail adresi, tofaş hararet sorunu

3 Yorum

  1. Aydın Kutlu 24 Ocak 2018
  2. Mahmut turaç 29 Ocak 2018
  3. Zeki simsek 23 Haziran 2019

Yorum Yap