tai çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası

TAİ Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Başlıklar

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAİ)

Türkiye’nin savunma sanayisinde dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla kurulan Türkiye Uçak Sanayi Anonim Ortaklığı (TUSAŞ) Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam etmektedir. 28 Haziran 1973 tarihinde kurulan TUSAŞ, özellikle Türk Hava Kuvvetleri’nin ihtiyacı olan savaş mühimmatı uçakları üretmeye odaklanmıştır.

F-16 uçaklarının hava savunmasında kullanılması kararı üzerine 1984 yılında Türk-ABD ortak yatırım şirketi olarak Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAİ) kurulmuştur. Ancak henüz 25 yıl dolmadan, 2005 yılında yabancı hissedarlarda olan hisselerin Türk hissedarlar tarafından alınması üzerine şirket yapılandırılmıştır. Bu kapsamda da TUSAŞ ve TAİ’nin birleşmesine karar verilmiştir. Birleşme TAİ bünyesinde gerçekleşmiştir.

Faaliyet Alanları

Türk havacılık sanayisi için gerekli olan tüm sistemlerin geliştirilmesi şirketin faaliyet alanına girmektedir. Bu kapsamda uzay sanayisinin geliştirilmesi, havacılık sanayi, sistem entegrasyonu ve yaşam döngüsü gibi çok yönlü alanlarda şirket çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Şirketin en büyük hedefi ulusal savunma için gerekli olan ihtiyaçları keşfetmek ve bunlara çözüm üretmektir. Kurumsal faaliyet gösteren TAİ, şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerine göre faaliyetlerini yürütmektedir.

Hissedarlar

Şirketin şu anda tüm hissedarları Türk ortaklardan oluşmaktadır. En büyük paya yüzde 54,49 ile Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı sahiptir. Diğer büyük pay olan yüzde 45,45 ise Savunma Sanayi Müsteşarlığı’na aittir. Üçüncü ve son hissedar ise yüzde 0,06 ile Türk Hava Kurumu’dur. Yani toplam 3 yerli hissedar vardır.

Şirket bünyesinde şu an binlerce mühendis ve çalışan bulunmaktadır. Şirketin yıllık satışı ise milyon dolarla ifade edilmektedir. Burada oldukça dinamik bir kadro yer almaktadır ve çalışanların yaş ortalaması oldukça gençtir.

Ülkenin savunma sanayisinde kullanılan pek çok hava aracının mucidi TAİ’dir ve halen son süratle üretimlerine devam etmektedir.

TAİ’nin telefon numarası, faks numarası iletişim bilgileri bulunmaktadır. Bu iletişim bilgilerinden TAİ ile iletişime geçerek istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca yorumlar kısmından TAİ hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

TAİ Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
+90 312 811 18 00

TAİ Faks Numarası
+90 312 811 14 25

TAİ Adres
Fethiye Mahallesi, Havacılık Bulvarı No:17 06980 Kahramankazan-ANKARA / TÜRKİYE

Arama Terimleri: tai iletişim, tai çağrı merkezi, tai müşteri hizmetleri, tai adres, tai telefon numarası, tai irtibat tel, tai iletişim numarası

Yorum Yap