oedas-cagri-merkezi-numarasi

OEDAŞ Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

OEDAŞ çağrı merkezi numarası hakkında bilgi almak istiyorsanız makalemize göz atabilirsiniz. Makalemizde OEDAŞ müşteri hizmetleri numarası ile iletişim telefonu üzerinden OEDAŞ şikayet hattına erişebilirsiniz. OEDAŞ müşteri hizmetleri direk bağlanma üzerinden işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

OEDAŞ, yani Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. 2010 yılında tamamen özelleştirilerek Dedeli Yatırım İnşaat Taahhüt Elektrik Dağıtım Sanayi Ticaret A.Ş.’ye devredilmiştir. Şirketin merkezi Eskişehir’dedir. Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. Afyonkarahisar, Uşak, Eskişehir, Kütahya ve Bilecik illerine perakende olarak elektrik dağıtım ve satışını gerçekleştirmektedir.

Şirketin genel amacı verilen hizmetin piyasa şartlarına göre en kaliteli hale getirmek, sürekliliğini sağlamak ve ekonomik açıdan her bütçeye uygun hale getirmektir.

OEDAŞ Çağrı Merkezi Numarası

2010 yılından beri faaliyet gösteren OEDAŞ Osmangazi, Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerindeki elektrik dağıtım görevini üstlenmektedir. Eskişehir merkezli bir dağıtım kuruluşudur. Belirtilen illerde elektrik dağıtımından yararlanmak isteyenler iki şekilde başvurularını gerçekleştirebilir:

 • Çağrı Merkezi
 • Yazılı başvurular (dilekçe, CİMER, sosyal medya, resmi web sitesi vb.)

Sizden istenilen belgeler ile merkeze başvuru yapmalısınız. Başvurular ilgili birimlere yönlendirilir ve başvuru durumu kişilere SMS yoluyla iletilir. Başvurusu tamamlanan kişilerin dağıtım istenen mülküne çalışanlarımız gelir ve son işlemi de gerçekleştirmiş olurlar. OEDAŞ çağrı merkezi numarası üzerinden bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

OEDAŞ Müşteri Hizmetleri Numarası

Türkiye genelinde elektrik dağıtım kuruluşlarına yönelik çağrı merkezi hatları bir numarada toplanmıştır: 186. OEDAŞ dağıtım alanındaki şehirler de gerekli işlemleri 186 ile yapabilir. Bu numarayı başına alan kodu ya da “sıfır” koymadan tuşlamanız gerekmektedir. Hangi şehirden ararsanız o şehrin dağıtım kuruluşuna ulaşırsınız. 186 ile:

 • Elektrik arızalarını bildirebilirsiniz,
 • Elektrik başvurusu yapabilirsiniz,
 • Şikayetlerinizi iletebilirsiniz,
 • Müşteri temsilcilerimize bağlanıp sorununuzu iletebilirsiniz,
 • Borcu ödenen kesilmiş elektriği açtırabilirsiniz,
 • Planlı elektrik kesintileri hakkında bilgi alabilirsiniz.

ALO 186 elektrik hattı 7 gün 24 saat çalışmaktadır. İstediğiniz zaman arayabilir ve müşteri hizmetlerimizden destek alabilirsiniz.

Öneri, istek ve şikayetlerinizi OEDAŞ müşteri hizmetleri numarası üzerinden kolaylıkla iletebilirsiniz.

OEDAŞ Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Müşteri hizmetlerimize 186 numarasıyla doğrudan ulaşabilirsiniz. Aradığınız zaman sizden isim, soy isim, kimlik numarası veya sayaç numarası gibi bilgiler istenmektedir. OEDAŞ Genel Müdürlüğü’ne bağlanmak isteyen kişiler ise 0222 211 6000 numarasını arayabilir. info@oedas.com.tr e-posta adresi ya da sitemizdeki iletişim formu ile isteklerinizi yazılı yoldan iletebilirsiniz.

Müşteri kitlesi büyüdüğü için OEDAŞ müşteri hizmetlerine direk bağlanma en kısa sürede çözüm sunmaktadır.

OEDAŞ Şikayet Hattı

186 numaralı hat kuruluş veya işleyiş hakkındaki şikayetler için de kullanılmaktadır. OEDAŞ hakkında şikayeti olan kişiler bu şikayeti 186 numarasını arayarak bildirebilir. Bu sırada şikayet eden kişi, şikayet etme nedeni ve şikayet sebebi oluşturan elektrik dağıtım alanı hakkında bilgiler istenmektedir. Bir diğer şikayet yöntemi ise genel müdürlüğe dilekçe yazmaktır. Dilekçenizde açık bir şekilde şikayetinizi belirtmeli ve tanımlayıcı bilgileri yazmalısınız. Ayrıca web sitemiz üzerinden görüş, öneri ve talep formunu doldurarak da şikayetinizi bize iletebilirsiniz. Yazılı şikayetler bize ulaştıktan sonra ilgili birimlerce incelenir ve sizinle iletişime geçilir.

Şikayetlere kalıcı çözümler üretmeyi hedefleyen OEDAŞ müşterileri için sorunlarını aktarabilecekleri OEDAŞ şikayet hattı telefonunu aktif olarak çalışır durumda tutmaktadır.

OEDAŞ’ın üç haneli bir çağrı merkezi iletişim telefon numarası bulunmaktadır. Bunun haricinde diğer illerden arayanlar için 0222’li bir çağrı merkezi telefon numarası da vardır. Bu numaralar aracılığıyla; arıza ve kesinti bildirimleri, sokak aydınlatmaları hakkında problemlerin bildirimlerini, elektrik faturanız hakkında detaylı bilgi ve itiraz, abonelik durumunuzla ilgili tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

OEDAŞ Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
186
0222 211 60 00

Arama Terimleri: oedaş iletişim bilgileri, oedaş telefon no, oedaş irtibat tel, oedaş canlı destek, oedaş müşteri temsilcisi, oedaş şikayet hattı, oedaş müşteri hizmetleri numarası, oedaş çağrı merkezi numarası, oedaş iletişim numarası, oedaş çağrı merkezi, oedaş müşteri hizmetleri direk bağlanma

6 Yorum

 1. Ali Haydar ÇAM 11 Ekim 2017
 2. OSMAN YÜRÜK 12 Kasım 2017
 3. Nevin Yetkin 26 Nisan 2019
 4. Feriha Yılmaz 7 Aralık 2021
 5. Selami 8 Haziran 2022
 6. Mehti Gül 5 Kasım 2023

Yorum Yap