Muğla Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Muğla Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bu makalemizde Muğla Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası hakkında bilgi vereceğiz. Bu iletişim numarasından Muğla Büyükşehir Belediyesiile iletişime geçerek istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Müşteri Hizmetleri Numarası

MÖ. 3000’li yıllara kadar uzanan Muğla, birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İlk çağlarda bu bölgeye Karia’lılar yerleştiği için öncelikle Karia adını almıştır. İlk bilinen tarihleri ise Hititliler ile başlar. Hititliler bu bölgede yaşarken, buraya Lugga demişlerdir. Hititler yıkılınca bölgeye Frigler, daha sonra Lidyalılar bölgede hâkimiyet sağlamışlardır.

1391 yılında Yıldırım Beyazıt, tarafından Osmanlı topraklarına alınan bölge, 1402 Ankara Savaşı ile Timur’un eline geçmiştir. Timur ise bölgeyi Menteşe Beyliğine vermiştir. II. Murat zamanında tekrar alınan bölge, tamamıyla Osmanlı İmparatorluğuna geçmiştir.

Muğla adı en yaygın söylentiye göre, Selçuklu Sultan’ı Kılıçaslan’ın komutanlarından olan Muğlu Beyi adından gelmektedir. Muhtemelen Muğla’yı Muğlu Beyi feth ettiği için bu ad verilmiştir. Mobella ise Muğla kentinin ortaçağ zamanındaki eski adıdır.

Gerek nüfus, gerekse turizm açısından gelişmiş olan Muğla, nüfus olarak epey kalabalık bir ildir. Muğla Büyükşehir Belediyesi, her geçen gün gelişim ve değişim gösteren belediye, şehri gezmeye gelen turistler içinde birbirinden farklı işler yapmaktadır. Spor alanına önem veren, belediye sayesinde şehrin merkezinde halkın yararlanabileceği spor aletleri mevcuttur. Yerli ve yabancı turistlerin gezmesi için tasarlanmış olan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehirdeki tarihi dokulara zarar vermeden yapılan restorasyon çalışmaları gözden kaçmıyor.

Sitelerinde yayınladıkları, otobüs sefer saatleri, hal fiyatları, öğrenci servisi takip başvurusu, mezarlık bilgi sistemi, üniversite yaşamı, canlı yayın ve engelliler için yapılan faaliyetlerin hepsi yararlı faaliyetler olmakla beraber, meclis gündemini takip edeceğiniz bir canlı yayın sistemi ve çocuklarınız için güvenilir oyun alanları mevcuttur. Yol çalışmalarını takip ederek, önünüze engel çıkmasını engelleyebilir, trafik durumunu takip ederek de gideceğiniz yere geç kalma gibi bir durumla karşı karşıya kalmazsınız. Tüm şehre yapılan asfalt çalışmaları da şehrin güzelliğini bir adım öne çıkarmış durumdadır.

Şehirle ilgili herhangi bir sorun gördüğünüz takdirde, gerek mail adreslerine, gerek ise siteleri üzerinden, bize yazın kısmından kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

E-Belediye sayesinde borçlarınızı sorgulayabilir, şehirdeki nöbetçi eczaneleri de öğrenebilirsiniz. Türkiye de sayılı belediyenin faaliyete geçirdiği e-belediye gerçekten faydalı ir uygulamadır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
444 48 01

Muğla Büyükşehir Belediyesi Mail Adresi
info@mugla.bel.tr

Muğla Büyükşehir Belediyesi Adres
Muğla Büyükşehir Belediyesi Müştakbey Mahallesi Belediye Sokak 48000 Muğla

Arama Terimleri: muğla büyükşehir belediyesi çağrı merkezi, muğla büyükşehir belediyesi iletişim, muğla büyükşehir belediyesi müşteri hizmetleri, muğla büyükşehir belediyesi telefon numarası, muğla büyükşehir belediyesi şikayet hattı, muğla büyükşehir belediyesi müşteri hizmetleri numarası, muğla büyükşehir belediyesi şikayet

Yorum Yap