Kuyumcu Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

Kuyumcu Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

Bu makalemiz Kuyumcu açılış saati kaçta? Kuyumcu kapanış saati kaçta? Kuyumcu çalışma saatleri gibi konularda okuyucularımıza bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

Kuyumcu Çalışma Saatleri

Özellikle bayanların büyük ilgi gösterdiği bilezik, kolye ve küpe gibi takı aksesuarlarının altın ve gümüş gibi malzemelerden elde edilerek satışa sunulmuş olduğu mekânlar olarak bilinen kuyumcular, yalnızca ülkemizde değil, aynı zamanda dünyanın tüm ülkelerinde hizmet vermektedir. Genel olarak bilezik ve altın ihtiyaçları gibi nedenlerden dolayı yaygın olarak tercih edilen kuyumcular, müşterilerin isteğine göre ürünlerin elde edilmesini de mümkün kılmaktadır. Bunun yanı sıra döviz hizmetleri konusunda da yardımcı olmayı mümkün kılan kuyumcular Dolar ve Euro gibi farklı para ülkelerinin Türk Lirası’na göre bozdurulması ya da Türk Lirası değeri üzerinden satın alınması gibi seçeneklere de yer vermektedir.

Batıdan doğuya kadar tüm il ve ilçelerde bulunan kuyumcular, sürekli olarak takip ve analiz yaparak, döviz kurlarına göre altın ve bilezik satışlarını sağlamakta olan yerlerdir. Genel olarak insanlar arasında yaz aylarında sıkça ziyaret edilen kuyumcular için merak edilen konulardan birisi de resmi hizmet sunup, sunmadıkları, sabah ilk olarak saat kaçta açıldıkları, akşam kapanış saatleri ve resmi tatil günleri olarak görülmektedir.

Yakın dost ve akrabaların düğünlerinde takmak üzere altın ya da bilezik alabilmek adına kuyumcuların hizmet verdiği saatlerde ve günlerde giriş yapmak isteyen insanlar için öncelikle kuyumcuların sabah ilk olarak açılış saati 09:00 olarak bilinmektedir. Bahsedilen açılış saatleri ülkemizin tüm şehir ve semtlerindeki kuyumcular için geçerli olmakta ve her kuyumcu aynı saat aralığında açılmaktadır. Sabah 09:00’da açılan kuyumcular öğle molası vermeden kesintisiz olarak açık kalmaktadır. Kuyumcuların kapanış saati ise akşam 19:00’dır. Bir diğer merak edilen konulardan birisi olan kuyumcular hafta sonları açık mı sorusu için ise cevap yalnızca Cumartesi günü açık olacaktır. Hafta sonu sadece Cumartesi günü açık olan kuyumcular, hafta içi çalışma saatlerindeki gibi hizmetlerini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra hafta sonu gününden bir diğer olan Pazar günü ise kuyumcular açık değildir. Tüm bunların dışında Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda kapalı olan kuyumcular, ülkemizde milli bayramlardan olan 15 Temmuz, 1 Mayıs, 30 Ağustos ve 23 Nisan gibi günlerde açıktır.

Kuyumcu Açılış Saati
09:00

Kuyumcu Kapanış Saati
19:00

Kuyumcu Çalışma Saatleri
09:00-19:00

Arama Terimleri: Kuyumcu açılış saati, Kuyumcu kapanış saati, Kuyumcu çalışma saatleri, 2019

Yorum Yap