KFC çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası

KFC Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

KFC

Kentucky Fried Chicken adındaki KFC tavuk zinciri günümüzde 100’den fazla ülkede satışlarını gerçekleştirmektedir. Kuruluşu adeta bir yılan hikayesi gibi olan bu firmanın hali hazırdaki sahibinin Pepsi olduğunu ifade edebiliriz. Peki KFC açılımı nedir diye merak ediyorsanız yapılan iş ile yakından alakalı olduğunu ifade edebiliriz. Zira Kentucy Fried Chicken olan açılımı Kentucy kızarmış tavuk anlamına gelmektedir. Kentucy ise firmanın ilk olarak kurulduğu yerdir.

Resimdeki Kişi Kim?

Herkesin merak ettiği sorulardan birisi de KFC markasının ambleminde yer alan yaşlı ve gözlüklü amcanın kim olduğudur. Evet bu amcamız KFC’nin kurucusudur. 1930 yılında firmayı kuran resimdeki kişinin adı ise Albay Harland D. Sanders’dır. Bu kişi çocukluğundan itibaren birbirinden farklı meslek dallarında çalışmış ve nihayetinde de KFC’yi kurmuştur. Ancak bu işi kurmadan önce ise bir benzin istasyonunun bayiliğini almıştır. İlk defa benzinlikte kızarmış tavuk satan bu amcamız böylelikle büyük bir üne kavuşmuştur. Öyle ki akaryakıt istasyonundan ziyade tavuklar ile ciddi kar eden bu isim daha sonra kendisine özel bir motel açmış ve böylelikle dünyanın dört bir tarafına yayılmaya başlamıştır.

Özel Tarif

İlk kurulduğu günden bu yana son derece lezzetli kızarmış tavuklar üreten KFC’nin lezzetinin sırrı ise kamuoyuyla paylaşılmıyor. Birbirinden farklı baharatlar ile elde edilen sosların bu lezzette büyük bir payının olduğunu da rahatlıkla ifade edebiliriz. Öyle ki 1930’dan bu yana kullanılan özel tarifin Kentucky’de özel bir kasa içerisinde saklandığı ifade edilmektedir.

21 Şehirde Şubesi Var

Ülkemizde de son derece etkin bir şekilde örgütlenen KFC hali hazırda 21 şehrimizde hizmet vermektedir. Dünya genelinde 115 ülkede bulunan bu markanın ürünlerinin aynı zamanda helal sertifikasına da sahip olması milletimizin beğendiği hususlar arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra trans yağ olmaması da KFC’yi tercih edilir bir marka haline getirmektedir.

Ürünlerinde 11 çeşit baharat kullanan bu marka aynı zamanda evlere hizmet vermesi ile de bilinmektedir. Kendine özel tavuk paketleri ile kendisine daha da değer katan KFC her geçen gün daha da büyümektedir. Dünya genelinde bir günde toplam 12 milyonun yemek yediği bu markanın kazancı da son derece fazladır. Dünya genelinde istihdama da hayli katkıları olan bu firma damak tadı ile de herkesi etkilemeyi başarmaktadır.

Yılların verdiği tecrübe ile daha da büyüyen KFC’nin hikayesini sizlere kısa ve öz bir şekilde anlatmaya çalıştık.

KFC’nin müşteri hizmetleri numarası, restoran destek merkezi telefon numarası ve genel müdürlük adres bilgileri bulunmaktadır. Bu iletişim bilgilerinden KFC ile iletişime geçebilir, yaşamış olduğunuz sorunları iletebilir ve ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca yorumlar kısmından KFC ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

KFC Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
444 35 55

KFC Restoran Destek Merkezi Telefon Numarası
0212 705 00 00

KFC Genel Merkez Adres
Papirüs Plaza Merkez Mahallesi Ayazma Caddesi No: 37 Kat: 5 34406 Kağıthane/İST

Arama Terimleri: kfc çağrı merkezi, kfc iletişim, kfc telefon numarası, kfc müşteri hizmetleri, kfc irtibat tel, kfc şikayet hattı, kfc şikayetvar, kfc genel müdürlük, kfc adres, kfc tüketici danışma hattı

Yorum Yap