Hotmail Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Hotmail Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bu makalemizde Hotmail müşteri hizmetleri numarası 2019, Hotmail telefon numarası, Hotmail iletişim, Hotmail müşteri temsilcisi gibi konular hakkında bilgi vereceğiz.

Hotmail Müşteri Hizmetleri Numarası 2019​

1995 yılında geliştirilen dünyanın ilk e-posta programı Hotmail, 1996 yılından itibaren etkin bir şekilde kullanılabilir sürümüyle yayınlanmıştır. Jack Smith ve Sabeer tarafından geliştirilen Hotmail servisinin ismi, HTML harflerine yakın olması nedeniyle belirlenmiştir. 2 yıllık kısa bir süre içerisinde dünya genelinde 8.5 milyonu aşkın aktif kullanıcıya sahip olması ile birlikte teknoloji devletinin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bunun üzerine de 400 milyon ABD doları ile Microsoft tarafından 1997 yılında satın alınmıştır. Bu şekilde Microsoft’ un MSN servisi bünyesinde etkin biçimde internet kullanıcılarına sunulmaya başlandı. 1999 yılında ise 30 milyon aktif kullanıcıya ulaşmayı başararak, dünya genelinde 17 farklı dilde aktif şekilde hizmet vermeye başlandı. Günümüzde milyarlarca kullanıcıya sahip olan Hotmail, Microsoft bünyesinde faaliyet gösteriyor. Bu denli yoğun kullanılan Hotmail servisine ilişkin olarak tüm dijital servislerde olduğu gibi çağrı merkezi bulunmuyor. Yani kullanıcılar herhangi bir sorunda Hotmail müşteri hizmetleri numarası 2019 ile herhangi bir çağrı merkezi personeliyle görüşme gerçekleştiremiyor.

İlk dönemlerinde MSN Hotmail olarak faaliyet gösteren servis, Microsoft tarafından gerçekleştirilen çalışmaların tamamlanmasının ardından Windows Live Hotmail adı altında hizmet vermeye başladı. 2013 yılına gelindiğinde ise Microsoft, bir diğer servisi Outlook servisiyle Hotmail servisini birleştirdi. Bu tarihten itibaren ise Outlook platformu olarak faaliyet göstermeye başladı. Ancak halen e-posta adreslerinde ve servislerinde Hotmail uzantısı ile alım ve kullanım gerçekleştirilebiliyor. Microsoft şirketinin bünyesinde yer alan tüm yazılımlar ile tam uyumluluğu bulunan Hotmail sayesinde elektronik posta gönderim ve alımları gerçekleştirilebiliyor. Geliştirilen ara yüzü ile kullanıcılarına çok daha spesifik ve odaklı kullanım olanağı tanıyan Hotmail, modern yüzyıl dünyasında pek çok ülkede en çok tercih edilen mail servislerinden birisi konumunda bulunuyor. Bu durumda olası problemlerin daha yüksek yüzdeyle görülebilmesine neden oluyor. Bu yüzden de günümüzde kullanıcılar Hotmail müşteri hizmetleri numarası 2019 arayışının gerçekleştirilmesine neden oluyor. Tüm hizmetlerde olduğu gibi kullanıcılar, yaşadıkları sorunlara ilişkin olarak teknik desteği direkt olarak müşteri temsilcilerinden almak istiyor. Ancak Hotmail servisinde böyle bir çağrı merkezi hizmeti bulunmuyor.

Hotmail müşteri hizmetleri numarası 2019 bulunmaması dolayısı ile servis kullanıcıları, yaşadıkları teknik problemler için ya da merak ettikleri konular için çağrı merkezi hizmeti alamıyor. Ancak bu durum kullanıcıların yaşadıkları sorunların çözümsüz kalacağı ya da herhangi bir konuda bilgi alınamayacağı anlamına gelmiyor. Çünkü Hotmail tarafından kullanıcıların yaşadıkları sorunlara çözüm olması amacıyla ve aynı zamanda da merak edilen konularda bilgi alabilmeleri amacıyla Hotmail Destek Merkezi hizmeti vermektedir. Kullanıcılar bu merkezi kullanarak, kolayca Hotmail hizmetlerine ilişkin her türlü destek çözümünden yararlanabiliyor.

Hotmail Çağrı Merkezi Numarası 2019

Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’ de de Hotmail hizmetleri için direkt bir çağrı merkezi bulunmuyor. Kullanıcılar arasında sıklıkla araştırılan Hotmail çağrı merkezi numarası 2019 bulunmadığından, destek için farklı kanallar üzerinden başvuru gerçekleştirilmesi gerekliliği bulunuyor. Microsoft tarafından Hotmail servisine ilişkin olarak kurulmuş olan Hotmail Destek Merkezi üzerinden her türlü arıza, işlem ve merak edilen sorulara ilişkin olarak kolay bir şekilde destek alınabiliyor. Kullanıcıların en sık karşılaştıkları problemlerden, en olası teknik arızalara ve Sıkça Sorulan Sorulara ilişkin olarak kapsamlı bir içerik bulunuyor. Bu içerik üzerinden ilgili duruma ilişkin olarak yapılacak seçimler nezdinde çözümlere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılabiliyor. Üstelik bu hizmetler 7/24 kesintisiz olarak kullanılabiliyor.

Kullanıcılar Hotmail servisinde yaşadıkları sorunlar için hemen Hotmail Destek Merkezi sayfasını açarak, burada yer alan seçenekler içerisinden aramada bulunarak, yaşadığı sorunlara ilişkin olarak teknik destek alabilme şansına sahip olabiliyor. Bununla birlikte Hotmail çağrı merkezi numarası 2019 hizmeti ise bulunmamaktadır. Çağrı merkezi servisi bulunmaması nedeni ile kullanıcılar, genellikle sorunların çözümlerinin olmadığı ya da çok uzun sürelerde sağlanacağı şeklinde bir düşünceye sahip olabiliyor. Ancak günümüzde Hotmail servisine ilişkin olarak çağrı merkezi dışında sunulan çözüm kanallarındaki dinamik altyapı sayesinde çok hızlı şekilde geri dönüşümler sağlanıyor.

Türkiye’ de direkt olarak Hotmail ofisi bulunmamasına karşın, Türkiye’ deki teknoloji pazarına hizmet veren resmi Microsoft ofisleri bulunuyor. Microsoft Türkiye adı altında faaliyet gösteren ofisler aracılığı ile Microsoft şirketi bünyesinde sunulan servis ve yazılımlara ilişkin yaşanan tüm teknik arızalar için destek çözümleri bu kanallardan sağlanıyor. Bununla birlikte Microsoft’ un tüm ürün ve hizmetlerine ilişkin olarak da yine bu ofisler aracılığıyla bilgi alınabilmesi mümkün oluyor. Bu çerçevede de Hotmail çağrı merkezi numarası 2019 bulunmuyor olsa da Türkiye’ deki kullanıcılar Microsoft Türkiye aracılığı ile Hotmail hizmetlerine ilişkin olarak bilgi edinebilme imkanına sahip olabiliyor. Microsoft Türkiye çağrı merkezi hizmetlerine ulaşabilmek için ise kullanıcılara “0850” servisi ile hizmet veriliyor. Bu çerçevede de Microsoft Türkiye çağrı merkezi numarası olarak 0850 390 27 77 numarası veriliyor. Kullanıcılar bu çağrı merkezi aracılığıyla kolayca Microsoft Türkiye çağrı merkezine ulaşarak, hizmet kapsamında bulunan Hotmail servisine ilişkin olarak da kısmi destek alabiliyor.

Hotmail Telefon Numarası

Türkiye’de Hotmail çağrı merkezi bulunmamasından dolayı Hotmail telefon numarası da bulunmamaktadır. Dünyanın her yerinde yüksek kullanıcı sayısına sahip olmasının dışında her saniyede binlerce gönderimin gerçekleştirildiği bir e-posta servisi olması sebebi ile Hotmail için çağrı merkezi hizmetinin verilebilmesi altyapısal yönden olanaksızdır. Bu denli yüksek kullanıcı kitlesine direkt olarak ayrı ve özel müşteri temsilcileri ile yanıt sağlayabilmek ve destek verebilmek mümkün olmadığından Microsoft tarafından sadece Hotmail servisine ilişkin olarak sunulan bir çağrı merkezi hizmeti bulunmuyor.

Hotmail telefon numarası bulunmaması, kullanıcıların teknik Hotmail sorunlarına ya da diğer bireysel e-posta ve yazılım sorunlarına ilişkin olarak teknik destek desteği alamayacağı anlamına gelmiyor. Çünkü Microsoft tarafından oluşturulmuş olan Hotmail Destek Merkezi üzerinde bir Hotmail sayfasında ya da uygulamasında kullanıcıların teknik destek hizmeti alabilmesi mümkündür. Özellikle de Türkçe dil desteğinin bulunduğu sayfada ilgili soruna yönelik olarak oluşturulmuş yönergeler takip edilerek, bireysel şekilde dahi teknik Hotmail sorunlarının giderilebilmesi mümkün oluyor.

Hotmail İletişim

Hotmail iletişim işlemlerine yönelik olarak günümüzde Türkiye’ de Microsoft ofislerinin standart “0850” servislerinin yanı sıra “444” servisi de kullanılabilmektedir. Microsoft Türkiye çağrı merkezi numarası olan 444 67 87 numarası kullanılarak, Microsoft ürün ve hizmetlerine ilişkin olarak bilgi ve destek alabilme şansı bulunuyor. Bu çerçevede de Hotmail kullanıcılarının da yaşadıkları teknik sorunlara ilişkin olarak hızlı ve kolay bir şekilde Microsoft Türkiye çağrı merkezinden destek alabilmesi mümkündür.

Ancak Microsoft Türkiye çağrı merkezi servisinin direkt olarak Hotmail iletişim kanalı olarak hizmet sunmaması nedeni ile tüm işlem sorunları için kullanılabilmesi mümkün değildir. Yani daha çok yazılım ve teknik etki kaynaklı Hotmail sorunlarına ilişkin bilgi alımı veya yönlendirme desteği alınabilir. Bu nedenle de yaşanan sorunlarda ilk olarak Hotmail Destek Merkezi sayfasının kullanılması çok daha kısa zaman dilimleri içerisinde çok daha etkili sonuçların alınabilmesine yardımcı olacaktır. Bu şekilde sorunsuz bir Hotmail servis kullanımının gerçekleştirilebilmesi tüm kullanıcılar için mümkün olur.

Hotmail Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
Hotmail müşteri hizmetleri telefon numarası bulunmamaktadır. Bunun yerine yaşamış olduğunuz sorunlarla ilgili destek kısmından destek alabilirsiniz.

Hotmail Destek Merkezi
Hotmail Destek Merkezi

Hotmail müşteri hizmetleri adlı konumuza da göz atabilirsiniz.

Arama Terimleri: Hotmail çağrı merkezi, Hotmail iletişim bilgileri, Hotmail telefon numarası, Hotmail müşteri temsilcisi, Hotmail şikayet hattı, Hotmail müşteri hizmetleri 2019

5 Yorum

  1. Hasan kartal 8 Aralık 2019
  2. Mustafa 21 Ocak 2021
    • Mustafa 21 Ocak 2021
  3. MUSTAFA 3 Şubat 2021
  4. abbas şahin 21 Ağustos 2021

Yorum Yap