Google Play Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Google Play Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bu makalemizde Google Play müşteri hizmetleri numarası 2019, Google Play telefon numarası, Google Play iletişim, Google Play müşteri temsilcisi gibi konular hakkında bilgi vereceğiz.

Google Play Müşteri Hizmetleri Numarası 2019​

Google Play, Akıllı mobil teknolojilerin gelişmesiyle birlikte kullanılmaya başlanan Andorid mobil işletim sisteminde uygulama mağazacılığı kategorisinde 2008’ den beri hizmet veriyor. Google Play hizmetinin ilk çıktığında adı “Android Market” şeklindedir. Dünyanın en büyük teknoloji ve internet şirketi Google tarafından Android işletim sistemine yönelik geliştirilen paket yöneticisi ve elektronik medya dağıtım platformu olan Google Play, 21. Yüzyılın en çok kullanılan platformlarından birisidir. Bu platform temel olarak akıllı cihaz kullanıcılarının Android SDK ile geliştirilen ve Google tarafından yayımı yapılan uygulamaları inceleyebilme ve cihazlarına indirerek, kurabilmelerine imkan vermek amacı ile faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda da Android işletim sisteminde resmi uygulama mağazası olarak faaliyet gösteren Google Play hizmeti, dünyanın en çok kullanılan platformudur. Yazılım kaynaklı teknik sorunlarında görülebildiği bir platform olması nedeniyle Google Play hizmetlerine ilişkin olarak teknik destek ihtiyaçları doğabiliyor. Bu yüzden de Google Play müşteri hizmetleri numarası 2019 bilgileri internette en çok araştırılan konulardan birisidir.

Android işletim sistemine uyumlu olarak geliştirilen tüm uygulama ve oyunlar online satış hizmeti ve  bulut ortam oynatıcısı yapısına sahip olan Google Play’ de belirlenen güvenlik ve kalite kriterlerine uygun olunması durumunda yer alınıyor. Yani Android işletim sistemli akıllı cihaz kullanıcılarının, cihazlarına güvenli uygulama ve oyun indirebilmelerine yardımcı olan bir platformdur. Müzik, film, kitap, oyun ve Android’e özel teknik uygulamalara kadar pek çok farklı kategoride uygulama seçeneği Google Play’ de bulunuyor. Google Play müşteri hizmetleri numarası 2019 olup, olmadığı çok sık şekilde araştırılıyor. Çok yoğun kullanım potansiyeli bulunması nedeni ile görülen hata ve arıza yüzdeleri de paralel olarak artış gösteriyor.  Bu yüzden de Android akıllı cihaz kullanıcıları, bu konuda kendilerine yardımcı olacak bir müşteri destek paneli veya merkezi arayabiliyor.

Google Play, Android işletim sisteminde bulunan Android Market, Google Müzik, Google e-BooK, Goole Play filmler, Google Play gazetecilik ve Google Play oyunlar şeklinde farklı uygulamalar/hizmetler bulunmaktadır. Google Play’de bugüne kadar 22. Milyonu aşkın uygulama, 50 milyonu aşkın indirme sayısına sahiptir. Google Play hizmetlerinde kullanıcılar uygulamaları ücretsiz olarak cihazlarına indirerek, kullanabildiği gibi bazı uygulamalarda özel maliyet yani ücretlendirme gerçekleştirilir. Bu sebeple de yüksek güvenlik önlemlerine sahiptir. Türkiye’ de yüksek sayıda olan akıllı Android cihaz kullanıcıları nedeni ile Türkçe dil desteğinin yanı sıra Türkiye’ den de kolayca ödemelerin yapılabilmesine yardımcı oluyor. Bu yüzden de gönül rahatlığıyla bir kullanım sağlanıyor. İndirilmeye çalışılan bir uygulamada sorun yaşanması, Google Play hesap bilgilerinde işlem sorunları yaşanması veya ödeme işlemlerinde sorun yaşanması ya da bilgi talep edilmesi durumunda Google Play müşteri hizmetleri numarası 2019 fazlasıyla merak edilebiliyor.

Google Play Çağrı Merkezi Hizmetleri 2019

Google Account yani Google hesabına giriş yapılarak kullanılabilen Google Play hizmetlerinin Türkiye’ de herhangi bir ofisi bulunmamaktadır. Bu sebeple de Google Play çağrı merkezi hizmetleri 2019 yılında da bulunmuyor. Her an aktif şekilde milyarlarca kullanıcı tarafından kullanılan bir sistemde tüketicilere yaşadıkları sorunlar hakkında destek sağlamak veya bilgi taleplerine yanıt sunabilmek için müşteri hizmetlerinde canlı destek ile hizmet verebilmesi ne yazık ki mümkün olmuyor. Google Play canlı destek veren müşteri hizmetleri bulunmaması, kullanıcıların işlemlerinde yaşadıkları problemlere yönelik olarak destek alamayacakları anlamına ise gelmiyor. Çünkü Google, diğer tüm dijital hizmetlerinde olduğu gibi Google Play servisine yönelik olarak da özel “Yardım Merkezi” ile hizmet vermektedir.

Google Play çağrı merkezi numarası 2019 bulunmadığından, kullanıcıların Google Play üzerinde karşılaştıkları sorunlarda hemen telefondan arama yaparak, görüşebileceği bir müşteri temsilcisi bulunmuyor. Ancak Google’ nin tüm dijital servislerinde olduğu gibi dünyanın her yerinde yoğun olarak kullanılan Google Play servisine yönelik olarak sunduğu “Yardım Merkezi          “ çözümleri bulunmaktadır. Kullanıcılar Google Play Yardım Merkezi üzerinden yaşadıkları sorunlara ilişkin olarak teknik destek alabileceği gibi aynı zamanda da merak ettiği sorulara da Sıkça Sorulan Sorular (SSS) ile kolay bir şekilde yanıt alabilmektedir. Bu şekilde kullanıcıların Google Play hizmetlerini de tamamen güvenli ve sorunsuz bir şekilde kullanabilmeleri sağlanıyor.

Android işletim sistemli akıllı cep telefonu, tablet bilgisayar ya da akıllı televizyon kullanan teknoloji kullanıcılarının Google Play çağrı merkezi numarası 2019 ihtiyacı çok sık söz konusu olabiliyor. Özellikle de Google Play’ de sıkça görülen sorunlar ve teknik arızalar bu aşamada öne çıkıyor. Google Play’ de alınan oyunlarda para iadesi, Google Play’ de sebepsiz alımlar ve Google Play indirme sorunları gibi hususlardan oluşuyor. Bu tip problemlere yönelik olarak kullanıcılar, müşteri hizmetleri ile görüşme gerçekleştirerek, yaşadıkları sorunlara hızlı yanıt almak istiyor. Ancak Google tarafından ne Türkiye’ de ne de yurtdışında Google Play hizmetlerine ilişkin olarak herhangi bir müşteri hizmetleri numarası hizmeti bulunmadığından, bu şekilde çözüm sağlanabilmesi mümkün olmuyor. Bu yüzden de kullanıcıların Google tarafından Google Play servisine yönelik olarak oluşturulan Google Play Yardım Merkezi bölümünü kullanması gerekliliği bulunuyor.

Google Play Telefon Numarası

Google, dijital hizmetleri ve teknolojileri ile dünyanın en çok tanınan ve bilinen teknoloji ve internet markalarından birisidir. Özellikle de akıllı cihazlar ile birlikte insanların yaşamlarında kendisine daha fazla yer buluyor. Bu nedenle de sunduğu hizmetleri de oldukça zengin bir çeşitliliğe ulaşırken, yaşanan teknik sorunlarda da Google’ nin dijital hizmetlerine ilişkin müşteri hizmetleri ihtiyacının yoğun olarak oluşmasına neden oluyor. Ancak Google Play telefon numarası bulunmadığından yani herhangi bir ofiste müşteri hizmetleri desteği sağlamadığından, kullanıcıların bu konuda destek alabilmeleri ne yazık ki mümkün olmuyor. Bu yüzden de Google Play telefon numarası araştırması yerine kullanıcıların, Google’ nin Play hizmetlerine ilişkin internette sağlamış olduğu ve uygulama üzerindeki “Yardım Merkezi” hizmetlerine başvuru gerçekleştirmesi gerekir.

Yardım Merkezi üzerinde Google Play’ de çok sık görülen ve bildirimde bulunulan teknik sorunlardan ve işlem aksaklıklarına kadar çok geniş bir yelpazede otomatik yönlendirmeli çözüm sistemi bulunuyor. Bununla birlikte Google Play Sıkça Sorulan Sorular üzerinde de Google Play kullanımının nasıl gerçekleştirilebileceği, hangi işlemler için nereye başvurulması gerektiği gibi genel sorular için basit anlatımlı ve kolay anlaşılır bilgilendirmeler sağlanıyor. Böylelikle işlemler herhangi bir sorun olmadan basit bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Google Play İletişim

Günümüzde Google Play iletişim numarası ya da numaraları bulunmamaktadır. Bu yüzden kullanıcılar Google Play hizmetlerine ilişkin olarak herhangi bir çağrı merkezi ile görüşme gerçekleştiremiyor. Google’ nin tüm dünyada müşteri hizmetleri ile canlı destek hizmeti sunduğu tek servisi ise Google Adwords servisidir. Bu servisi dışındaki tüm dijital servisleri için sadece o servise özel olarak oluşturulan online başvuru ve Yardım Merkezi ile yanıtlar sağlamaktadır. Bu şekilde kullanıcıların, herhangi bir sorun yaşanmasında müşteri hizmetleri hattı bulunmaması nedeniyle sadece Yardım Merkezi üzerinden işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Bu şekilde yaşanan sorunların sonuçsuz kalması gibi bir durumunda söz konusu olmaması sağlanabiliyor. Google Play Yardım Merkezi her sorunda kolayca tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Google Play Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
Google Play müşteri hizmetleri telefon numarası bulunmamaktadır. Ondan dolayı yaşamış olduğunuz sorunlar için destek bölümünden yardım alabilirsiniz.

Google Play Yardım Merkezi

Google Play müşteri hizmetleri adlı konumuza da göz atabilirsiniz.

Arama Terimleri: Google Play çağrı merkezi, Google Play iletişim bilgileri, Google Play telefon numarası, Google Play müşteri temsilcisi, Google Play şikayet hattı, Google Play müşteri hizmetleri 2019

One Response

  1. büşra 9 Ağustos 2020

Yorum Yap