Google Müşteri Hizmetleri Numarası 2019

Google Müşteri Hizmetleri Numarası 2019

Bu makalemizde Google müşteri hizmetleri numarası 2019, Google telefon numarası, Google iletişim, Google müşteri temsilcisi gibi konular hakkında bilgi vereceğiz.

Google Müşteri Hizmetleri Numarası 2019​

Uluslararası kapsamda internet araması, reklam teknolojileri ve online bilgi dağıtımı gibi alanlara ilişkin çalışmalar ve yatırımlar gerçekleştiren ABD merkezli bir teknoloji/yazılım şirketi olan Google, modern internet mimarisinin önemli bir parçasını oluşturuyor. İnternette arama yapmak, istediği şeye ulaşmak için internet kullanıcılarının en sık kullandığı dünyanın en büyük arama motorudur. İlk defa 1998 yılında yayına başlayan Google, 21. Yüzyılda uluslararası düzeyde insanların yaşamlarının önemli birer parçası haline gelmeye başladı. 7’ den 70’e her yaş grubundan kişinin, gün içerisinde illa ki kullandığı bir internet platformu haline gelen Google, arama motoruna ek dijital hizmet alanları ve ürünleriyle de internet kullanıcılarının hayatında önemli bir yer tutuyor. Sadece bilgiye kolay erişimin bir aracı olmaktan çıkarak dijital piyasaların önemli bir şirketi konumunda bulunuyor. Yüksek Pazar payı ile internet yatırımcılarına da önemli fırsatlar sunan Google’ nin hizmetlerine ilişkin her türlü konuda Google müşteri hizmetleri numarası 2019 güncel bilgileri merak edilebiliyor.

İnternet altyapısını etkin biçimde kullanan herkesin hayatında önemli bir yer tutan Google, geniş ürün ve hizmet yelpazesiyle farklı alanlara çözümler sunuyor. Özellikle teknoloji sektörüne yön veren cihazlar olan akıllı cep telefonları ve tablet bilgisayarlar için “Android” isimli bir mobil işletim sistemi bulunuyor. Bu şekilde insanların yaşamlarında daha fazla yer alabiliyor. Bu durumda yazılım ve yapay zeka gelişiminin çok daha dinamik bir şekilde gerçekleşmesine fırsat oluşturuyor. Bununla birlikte kaliteli hizmetleri ile pek çok farklı kategoriye hitap eden çalışmalarıyla hızla büyümeye devam eden bir şirkettir. Google’ nin internet ve dijital teknoloji kullanıcılarına yönelik kendi geliştirdiği veya yatırımda bulunduğu çok çeşitli hizmetleri bulunuyor. E-posta servisi “Gmail”, mobil uygulama mağazası “Play Store”, internet tarayıcısı “Google Chrome”, video paylaşım platformu “Youtube” gibi hizmetlerinin yanı sıra “Adsense” ve “Adwords” gibi internette online pazarın önemli parçalarını sunuyor. Google’ nin tüm hizmetlerine ilişkin her türlü konuda yaşanan sorunlar için Google müşteri hizmetleri numarası 2019 merak ediliyor.

Google şirketinin bünyesinde bulunan hizmetlere ilişkin olarak yaşanan tüm sorunlarda, diğer tüm ürün ve hizmetlerde olduğu gibi tüketici olarak teknik destek talebi doğabiliyor. Ancak her saniye milyonlarca veya milyarlarca insanın etkin biçimde kullandığı son derece interaktif bir hizmet ve ürün yelpazesi bulunması Google için teknik destek alımının farklı kanallar aracılığıyla olmasına neden oluyor. Bu durumda özellikle Türkiye’ de Google şirketinin ürün ve hizmetleri için “444” sistemli bir müşteri hizmetleri servisi bulunmuyor. Google müşteri hizmetleri numarası 2019 yılında da henüz kurulmamış olduğundan, tüm teknik destek hizmetleri maalesef diğer iletişim kanalları aracılığı ile sağlanıyor. Çok yoğun kullanımın söz konusu olması sebebi ile telefon ile müşteri hizmetleri desteği sunumunun mümkün olmaması, Google gibi bir teknoloji şirketinin kullanıcı dostu özel müşteri servis kanallarına sahip olmasına ise engel değil.

Google Çağrı Merkezi Numarası 2019

Dünyanın en büyük internet arama motoru olarak 1998 yılından bu yana en çok kullanılan arama motoru unvanına da sahip olan Google, yapay zeka çalışmaları, giyilebilir teknoloji çalışmaları ve e-ticaret sektörlerine ilişkin özel reklam hizmetleri ile adından sıkça söz ettiriyor. Hem bireysel hem de kurumsal internet aramaları ve ticari faaliyetler için yoğun olarak kullanılan Google’ nin Türkiye’ de bir iletişim ofisi bulunuyor. Ancak Google çağrı merkezi numarası 2019 yılında da henüz bulunmuyor. Bu sebeple de tüketicilerin “444” sistemli bir çağrı merkezi numarası ile Google’ nin ürün ve hizmetlerinde yaşanan problemler için telefonla destek alınamamasına neden oluyor. Ancak bu durum Google’ nin ürünleri için hiç teknik destek ve müşteri desteği sunmadığı anlamına gelmemektedir.

Çünkü Google çağrı merkezi numarası 2019 bulunmuyor olsa da ürün ve hizmetlerine göre özel olarak oluşturulmuş “Yardım Merkezleri” ile online olarak çevrimiçi destek sağlıyor. Yaşanan sorunlara otomatik yönlendirmelerle yanıt alınabileceği gibi aynı zamanda da elektronik posta servisleriyle de en kısa zaman dilimleri içerisinde teknik destek çözümlerinin sunumu gerçekleştiriyor. Bu sayede de yaşanan teknik problemlere ve arızalara ilişkin teknik destek hizmeti alınabileceği gibi öneri ve şikayetleri de kolay bir şekilde bu kanallar üzerinden bildirebilmek mümkündür.

Türkiye’ de Google çağrı merkezi numarası 2019 hizmeti bulunmuyor olsa da İstanbul’da Türkiye ofisleri bulunmaktadır. Bu ofislerinde de yine direkt olarak pek çok işlem için telefonla destek sunumu gerçekleştirilmez. Ancak günümüzde online ticaretin önemli yapıtaşlarından birisi haline gelen Google Adwords hizmetleri kapsamında ortakları için yaşadıkları sorunlarda özel bir çağrı merkezi ile hizmet veriyor. Bu çağrı merkezi sayesinde Adwords ürünlerinin kullanımı sırasında yaşanan tüm sorunlara ve arızalara ilişkin yardım alınabileceği gibi istek ve şikayetlerinde kolayca telefondan bildirilebilmesi ve anlık olarak destek alınabilmesi mümkün olmaktadır. Google şirketinin Türkiye’ deki ofislerinde Google Adwords hizmeti için 444 21 07 numaralı bir çağrı merkezi bulunmaktadır.

Google Telefon Numarası

İnternet arama motoru olması vesilesi ile Google telefon numarası ne yazık ki bulunmuyor. Özellikle de Türkiye’ de ofisleri bulunuyor olsa da direkt olarak vergilendirme kapsamında bulunan bir şirket olmaması ve ABD merkezli olması Türkiye’ de müşteri hizmetleri merkezinin bulunmamasına neden oluyor. Ancak gelişmiş altyapısı ile Google’ nin kullanıcılarına yönelik olarak teknik servis desteği dijital platformda güçlü “Türkçe dil desteği” ile sunulmaktadır.

Ancak Google’ nin Türkiye’ de e-ticaret sektörünü ve internetin kitlelere erişim kolaylığını kullanmak isteyenler için sunulan Google Adwords gibi kurumsal reklam hizmetleri için Türkiye’ deki ofislerinde çağrı merkezi desteği veriyor. Google telefon numarası olarak belirtilen 0850 390 20 60 numaralı çağrı merkezi sadece Google Adwords hizmetleri için yardımda bulunmaktadır. Bu sebeple de Google müşterileri/kullanıcıları diğer Google ürün ve hizmetleri için ne bu numaradan, nede internette paylaşılan farklı numaralardan canlı destek hizmeti alamıyor.

Google İletişim

ABD merkezli bir teknoloji ve internet şirketi olan Google’ nin Türkiye’ de resmi hizmetleri bulunmadığından tüketicilere yönelik telefonla iletişim hizmeti bulunmuyor. Google Adwords gibi özel hizmetleri için Türkiye’ de İstanbul’da bulunan ofislerinde küçük kapsamlı müşteri hizmetleri bulunuyor. Dolayısıyla da Google iletişim için Türkiye’ de hizmet veren tek çağrı merkezi numarası 0850 390 20 60 numarası oluyor. Bu çerçevede de Google Adwords kullanıcıları 7/24 bu servis üzerinden direkt olarak yetkili kişilerle görüşme gerçekleştirebiliyor. Doğrudan müşteri temsilcisine bağlanabilmek için tüketicilerin, “0” tuşlaması gerekiyor. Bu sayede doğrudan müşteri temsilcisine yönlendirilerek, yaşadığı sorun ya da oluşturmak istediği öneri veya şikayet konusu için yetkili bir personel ile görüşme gerçekleştirebiliyor.

Diğer tüm Google ürün ve hizmetlerinde yaşanan sorunlar için ise Google’ nin “Yardıma İhtiyacınız Var Mı?”, “Bize Ulaşın” ve “Sorun Bildir” gibi destek kanalları kullanılabiliyor. Bu kanallar üzerinden yapılan bildirimlerde otomatik yönlendirmelerle yardım alınabileceği gibi e-posta veya diğer bildirim araçlarıyla da en kısa zaman dilimleri içerisinde teknik destek alımı gerçekleştirilebiliyor. Bu konuda dinamik yapısıyla vakit kaybetmeden teknik çözüm desteğinden faydalanılmasını sağlıyor.

Google Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
Google’nin müşteri hizmetleri numarası bulunmamaktadır.

Google müşteri hizmetleri adlı konumuza da göz atabilirsiniz.

Arama Terimleri: Google çağrı merkezi, Google iletişim bilgileri, Google telefon numarası, Google müşteri temsilcisi, Google şikayet hattı, Google müşteri hizmetleri 2019

Yorum Yap