Gelir İdaresi Başkanlığı Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Gelir İdaresi Başkanlığı Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Gelir İdaresi Başkanlığı çağrı merkezi numarası hakkında bilgi almak istiyorsanız makalemize göz atabilirsiniz. Makalemizde Gelir İdaresi Başkanlığı müşteri hizmetleri numarası ile iletişim telefonu üzerinden şikayet hattına erişebilirsiniz.

1946 yılında Gelirler Müdürlüğü olarak bilinen kurum 2005 yılında ise 5345 sayılı kanunla isim değişikliğine gitmiştir. Yeniden yapılanma sonucunda Maliye Bakanlığına bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı’na dönüştürülerek bu alanda hizmet vermeye devam etmiştir.

Gelir politikasını adalet ve tarafsızlık içinde uygulama ilkesi ile hareket eden kurum aynı zamanda da vergi ve diğer gelirleri en az maliyetle toplama gibi hedefler ile hizmet sunmaktadır. Mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunu sağlama amacıyla hareket edip mükellef haklarını gözeterek yüksek kalitede hizmet sunmak ilkesini benimseyen bir kurumdur.  Bunların yanı sıra mükelleflerin yükümlülüklerini kolayca yerine getirmeleri için gerekli tedbirleri alma hedefi bulunmaktadır.

Gelir İdaresi Başkanlığı (Gib) Çağrı Merkezi Numarası

Mükellef haklarını gözeten bir kurum olarak vergide gönüllü uyumu artırma misyonu ile çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca kaliteli hizmet sunarak vergi ve diğer gelirleri toplama gibi misyonları bulunan kurum haliyle oldukça fazla kitleye hitap etmektedir. Ekonomik aktiviteleri kavrayarak kayıtlı ekonomiyi teşvik etme gibi bir vizyona sahip olarak mükellef haklarını gözeten kurum olma ilkesi ile çalışmaktadır. Bunun yanında da gönüllü uyumu sağlayan ve kaliteli hizmet sunan idare olma vizyonu doğrultusunda her türlü gelişimini ve kararlılığını arttırmayı hedeflemektedir.

Müşteri kitlesi büyüdüğü için Gelir İdaresi Başkanlığı müşteri hizmetleri numarası en kısa sürede ve en pratik çözümler sunmayı amaçlıyor. Bu noktada en iyi hizmeti en kısa sürede vermeyi amaçlayarak en kalıcı çözümler üretmeyi hedefleyen Gelir İdaresi Başkanlığı ile ilgili sorunlarınız için müşteri hizmetleri iletişim numarası ile görüşerek çözümleyebilirsiniz. Ayrıca öneri, istek ve şikayetlerinizi Gelir İdaresi Başkanlığı çağrı merkezine kolaylıkla iletebilirsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı (Gib) Çağrı Merkezi İletişim Numarası Şikayet Hattı

189

En iyi şekilde hizmet sunan ve çağrı merkezi olarak en etkili çözümler planlayan kuruma 189 numaralı irtibat telefonu üzerinden iletişme geçebilirsiniz.

İletişim

Adres Gelir İdaresi Başkanlığı Devlet Mahallesi Merasim Cad. No:9/1 06450 Çankaya / ANKARA
Tel +90 312 415 30 00
+90 312 415 29 00
Faks +90 312 415 28 21 – 22
Engellilik İndirimi +90 312 415 32 92
+90 312 415 32 94

İnternet sayfası üzerinden iletişime geçebileceğiniz Gelir İdaresi Başkanlığı iletişim formu kısmı da bulunmaktadır.

Taleplerinize ve sorunlarınıza en kısa sürede dönüş yapılarak sizlere her konuda destek veren Gelir İdaresi Başkanlığı sizlerin memnuniyetini amaçlamaktadır. Bu doğrultuda sistem üzerinden mail göndererek yardım talebinde bulunabileceğiniz gibi Gelir İdaresi Başkanlığı iletişim numarası üzerinden de erişim sağlayabilirsiniz.

Arama Terimleri: Gelir İdaresi Başkanlığı iletişim bilgileri, Gelir İdaresi Başkanlığı telefon no, Gelir İdaresi Başkanlığı irtibat tel, Gelir İdaresi Başkanlığı canlı destek, Gelir İdaresi Başkanlığı müşteri temsilcisi, Gelir İdaresi Başkanlığı şikayet hattı, Gelir İdaresi Başkanlığı müşteri hizmetleri numarası, Gelir İdaresi Başkanlığı çağrı merkezi numarası, Gelir İdaresi Başkanlığı iletişim numarası, Gib çağrı merkezi, Gib müşteri hizmetleri, Gib şikayet hattı

2 Yorum

  1. zeynep 13 Haziran 2022
  2. Erdinç ÇEVİK 31 Ağustos 2022

Yorum Yap