Fenerbahçe Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası | Müşteri Temsilcisi

Fenerbahçe Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Fenerbahçe Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Türk futbol tarihinin en büyük takımlarından biri olan Fenerbahçe’nin resmi kuruluş tarihi 1907’dir. Black Stockings FC adıyla gayri resmi kuruluş tarihi ise 1899’dur. Her iki isimle kurulan takımın kuruluşunda hemen hemen aynı oyuncular vardır. Fenerbahçe’nin neden ilk olarak Black Stockings FC adıyla kurulduğuna gelecek olursak olayı kısaca şöyle özetleyebiliriz. 1890’lı yıllarda İngiliz bir grubun Kadıköy’de futbol oynamaya başlaması Türk gençleri tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Yıl 1897’yi gösterdiğinde James La Fontaine ve arkadaşları Kadıköy Football Assocation adı altında toplanıp genellikle İstanbul’a sefere gelen İngiliz gemicilerle oynadıkları oyunlarını Kadıköy’ün çayırlarında sürdürüyorlar ve bu müsabaka kalabalık bir seyirci kitlesi tarafından takip ediliyordu. Bu müsabaka o kadar çok ilgi görmüştü ki Kadıköy Football Assocation takımı İzmir karmasıyla futbol maçları yapmaya yönelmişti. Fakat o dönemlerde Sultan Abdulhamid mevcut monarşi sistemini koruyabilmek için gençlerin dernek kurmasını yasaklamıştı. Yabancıların ülke topraklarında futbol oynayabildiği dönemlerde Türk gençlerinin kendi ülkelerinde futbol oynayamamalarına öfkelenen ve üzülen Fuat Hüsnü, Reşat Danyal ve Mehmet Ali dönemin hafiyecilerinden korunabilmek için bir İngiliz adı altında Black Stockings FC‘yi kuruyorlardı. Ancak takımın ilk maçında hafiyelerin baskınına uğrayarak hemen dağıtılıyordu.

Yıl 1907’yi gösterdiğinde hemen hemen aynı kadroyla Fenerbahçe takımı kuruldu. Kurulduğu yıldan itibaren bir çok başarıya imza atan Fenerbahçe Türkiye’nin en iyi takımlarından biri haline geldi ve Avrupa’da önemli galibiyetler elde etmiştir. Ligde 19 şampiyonluğu bulunan Fenerbahçe’nin şuanda başkanlık görevini Aziz Yıldırım, teknik direktörlük görevini ise Aykut Kocaman sürdürmektedir.

Fenerbahçe kulüp merkezinin çağrı merkezi iletişim telefon numarası ve mail adresi bulunmaktadır. Bu iletişim bilgilerinden Fenerbahçe ile iletişime geçerek sormak istediğiniz soruları iletebilirsiniz. Ayrıca yorumlar kısmından Fenerbahçe hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Fenerbahçe Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
0216 542 1907

Fenerbahçe Mail Adresi
halklailiskiler@fenerbahce.org

Arama Terimleri: fenerbahçe çağrı merkezi, fenerbahçe iletişim, fenerbahçe irtibat tel, fenerbahçe telefon numarası, fenerbahçe müşteri hizmetleri, fenerbahçe mail adresi, fenerbahçe şikayet hattı, fenerbahçe şikayet var, fenerbahçe kulüp merkezi, fenerbahçe iletişim formu

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
İsmail DEMİRTAŞ Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
İsmail DEMİRTAŞ
Ziyaretçi
İsmail DEMİRTAŞ

Tarihi şan ve şerefle dolu Fenerbahçe futbol takımımızın başarı hedefi mutlaka ve mutlaka her sene Avrupada Şampiyonlar ligi Şampiyonluğu olmalıdır.Biz Fenerbahçemizi sözde değil özde seviyoruz.Ben 47 yaşına doğru ilerleyen ömrünün neredeyse yarısını askerlik mesleğinde geçirmiş Emekli bir Astsubayım.Şu an Fikirtepe Mahallesinde,Hızırbey Caddesi Kadıköy/İSTANBUL da yaşıyorum.Astsubaylık mesleğim esnasındada aynı zamanda çok çalışarak,Anadolu üniversitesinde ;Halkla ilişkiler(ön lisans)ve iktisat fakültesini(lisans) okudum ve başarıyla bitirdim.İnsan yaşarken heyecanla yaşamalı,büyük ve farklı düşünmelidir.Aynı zamanda insan yaşarken daima; dünya insanlarının huzur ve mutluluğu için ben ne yapabilirim?diye düşünüyorsa ve bu düşündüklerinin gereğini en zor şartlarda bile insanlığın her türlü faydası adına yapabiliyorsa, o insan yaradan katındada kıymetlidir.İşte… Read more »