diyanet-cagri-merkezi-numarasi

Diyanet Çağrı Merkezi İletişim Hizmetleri Telefon Numarası

Diyanet çağrı merkezi numarası hakkında bilgi almak istiyorsanız makalemize göz atabilirsiniz. Makalemizde Diyanet hizmetleri numarası ile iletişim telefonu üzerinden Diyanet şikayet hattına erişebilirsiniz. Diyanet hizmetleri direk bağlanma üzerinden işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Diyanet Çağrı Merkezi Numarası

Diyanet çağrı merkezi numarası üzerinden bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Diyanet yani Diyanet İşleri Başkanlığı, Mustafa Kemal Atatürk’ün emri ile 1924 yılında kurulmuştur. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın görevi halkı İslam dini konusunda aydınlatmak, ibadet ve ahlak ile ilgili konuları yürütmek ve dini ibadet yerlerini yönetmektir.

Atatürk ilke ve inkilaplarına uygun olarak kurulmuş olan Diyanet İşleri Başkanlığı, tüm Türkiye’de ki ibadethanelerin ve Kur’an kurslarının yönetiminden sorumlu bir kurumdur.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 0312’li bir çağrı merkezi numarası bulunmaktadır. Bu çağrı merkezi aracılığıyla Diyanet ile iletişime geçebilir; soru, öneri, görüş ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan ayrı ayrı e-postalar aracılığı ile bilgi almak istediğiniz birime mail atabilir, bilgi alabilirsiniz.

Diyanet Hizmetleri Direk Bağlanma

Laiklik ilkesi doğrultusunda, bütün siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak hizmet vermektedir. Milletçe dayanışma ve bütünleşmeyi amaç edinmiştir. İslam Dini’nin inanç, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek için çalışmalarına her alanda devam eden diyanet oldukça takip edilen bir kurum haline gelmiştir. Takip kitlesi büyüdüğü için Diyanet hizmetlerine direk bağlanma en kısa sürede çözüm sunmaktadır.

Toplumu din konusunda aydınlatırken dinin iki temel kaynağı olan Kur’an ve Sünnete dayalı sağlam bilgiyi esas alarak insanları bilinçlendirmeye çalışmaktadır. Müslümanların on dört asırlık dinî tecrübesini göz önünde bulundurup modern hayatı ve insanlığın ortak birikimine uygun olarak hayata destek vermektedir. Bu sebeple diyanet çağrı merkezi numarası sizlerin hizmetine sunulmuştur. Din konusunda mezhep, anlayış ve uygulama ayrımı yapmadan vatandaşlık esasına göre hizmet sunarken bu işlemlere hassasiyetle davranıp asrın gerekliliklerine yön vermektedir.

Diyanet İletişim Şikayet Hattı

Sürekli bilgi üretmek, bilgiyi toplumla paylaşmak ve güncel sorunlar hakkında yerinde ve zamanında açıklama yapma amacıyla topluma hizmet vermektedir. Engelli, kimsesiz, yaşlı, yoksul, hükümlü ve tutuklu gibi ilgi ve desteğe muhtaç vatandaşlarımızın yanında olmayı din hizmetinin ayrılmaz bir parçası kabul ederken bunu yapmayı ve insanların huzuruna, mutluluğuna vesile olmayı hedeflemektedir.

İslâm’ın itikadî ve amelî ilkelerini özümsemiş, eğitim ve kültür seviyeleri yüksek bir hale getirmeyi amaçlamıştır. Kendisiyle ve toplumla barışık, beşerî ilişkilerde topluma öncü, muhatabını anlayan ve dinî sorunlarına pratik çözümler üretebilerek hayatı kolaylaştırmaktadır. Dinî ve ilmî verileri birlikte kullanabilen, söz ve davranışlarıyla örnek bir hayat sergileyebilen din görevlilerine sahip olmayı ilke edinmiştir. Diyanet iletişim numarası şikayet hattı üzerinden bilgi alabilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Yurt dışındaki vatandaşlarımızın özüne uygun olarak, kendi öz kimliklerine bağlı kalmalarına ve yaşadıkları toplumla uyum içinde olmalarına yardımcı olmayı amaçlayarak bu alanda oldukça fazla çalışmalarda bulunmaktadır. Yurt dışında Türkiye’nin dinî alandaki tecrübe ve birikiminin tanıtılmasını hedefleyen diyanet yurt dışında da beğeni ile karşılaşmaktadır. İslâm Dini’ nin doğru anlaşılmasını sağlayarak hem Avrupa Birliği ülkelerine hem de Türkiye’ye  en iyi şekilde tanıtmak ve bu alanda her zaman destek olmak amacıyla hareket etmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
0312 295 70 00

Diyanet Hac ve Umre ile ilgili soru, işlem ve önerileriniz İletişim Mail Adresi
hac@diyanet.gov.tr

Diyanet Aile ve irşad, namaz vakitleri, kıble, cami, vaaz, hutbe,
ihtida ve kurban vb. dini hizmetler İletişim Mail Adresi

dinhizmetleri@diyanet.gov.tr

Diyanet Cami bakım ve onarımları İletişim Mail Adresi
yonetimhizmetleri@diyanet.gov.tr

Diyanet Personel işlemleri ve personel sınavları İletişim Mail Adresi
insankaynaklari@diyanet.gov.tr

Diyanet Diyanet TV, basılı ve süreli yayınlar İletişim Mail Adresi
diniyayinlar@diyanet.gov.tr

Diyanet Yurtdışı din hizmetleri İletişim Mail Adresi
disiliskiler@diyanet.gov.tr

Diyanet Hatalı basılan Kur’an-ı Kerimler ve Mushaflar İletişim Mail Adresi
mushaflar@diyanet.gov.tr

Diyanet Kur’an Kursları İletişim Mail Adresi
egitim@diyanet.gov.tr

Diyanet Yayın satış ve siparişleri İletişim Mail Adresi
dosim@diyanet.gov.tr

Arama Terimleri: diyanet işleri başkanlığı iletişim bilgileri, diyanet işleri başkanlığı telefon no, diyanet işleri başkanlığı irtibat tel, diyanet işleri başkanlığı canlı destek, diyanet işleri başkanlığı müşteri temsilcisi, diyanet işleri başkanlığı şikayet hattı, diyanet şikayet hattı, diyanet iletişim numarası, diyanet çağrı merkezi numarası

12 Yorum

 1. kubilay k 29 Ağustos 2017
 2. Nihat aytekiin 9 Ekim 2017
 3. Mehmet 24 Kasım 2017
 4. yolcu 12 Aralık 2017
 5. Zeynep kurt 13 Mayıs 2018
 6. HALİL AYDIN 7 Haziran 2018
 7. Belgin 8 Eylül 2018
 8. Haram 18 Ocak 2019
 9. Bizden icimizden bize ozgun aile dizileri 9 Ocak 2022
 10. Bizden icimizden bize ozgun aile dizileri 17 Ocak 2022
 11. Mubarek uc aylar 2 Şubat 2022
 12. Hasan Demir 20 Nisan 2023

Yorum Yap