Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası Şikayet Hattı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası Şikayet Hattı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çağrı merkezi numarası hakkında bilgi almak istiyorsanız makalemize göz atabilirsiniz. Makalemizde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müşteri hizmetleri numarası ile iletişim telefonu üzerinden şikayet hattına erişebilirsiniz.

Çevrenin korunmasına ilişkin çeşitli kanunlarda yer alan hükümler, 1970’li yıllara kadar farklı bakanlık ve kuruluşlar tarafından kendi ilgi alanları ile alakalı kısımları yapılarak böylelikle uygulama oluşmuş ve bu şekilde ilerlemiştir. Çevre alanında ilk bağımsız yapılanma; 12.02.1973 tarihli ve 7/5836 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile “Çevre Sorunları Koordinasyon Kurulu”nun oluşturulması adımı ile başlayarak bu alanda farklılık oluşturulmuştur. Bu kurul daha sonra 16.04.1974 tarihli ve 7/8329 sayılı Kararname ile “Çevre Koordinasyon Kurulu olarak hizmetine devam etmiştir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 04.07.2011 tarihli ve 27984 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 644 sayılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile netlik kazanmış ve böylelikle kurulum aşamasına geçmiştir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı teşkilat, görev ve yetkileri 10.07.2018 tarihinde yayımlanan 1 nolu Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeniden düzenlenerek bu alanda çalışmalarına devam etmiştir. Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı ile bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşlardan meydana gelen bir yapı haline dönüşerek alanında çalışmalarına hız vermiştir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesiyle birlikte TOKİ Başkanlığı, Emlak Katılım Bankası, Milli Emlak Genel Müdürlüğü ve yeni kurulan Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlanarak kendi alanını genişletmiş ve insanları en iyi hizmeti sunmayı amaçlamıştır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hizmetleri Numarası Şikayet Hattı

Doğal çevreyi korumak, sürdürülebilir şehirler ve yerleşmeler oluşturmak amacı ile misyonuna yönelik adımlar atmıştır. Şehirlerimizin kimliğini canlandıran ve yatay mimariyi esas alan planlama, dönüşüm, güvenli yapılaşma gibi alanlarda düzenleyici ve denetleyici anlayışı ile en iyi hizmeti sunmaktadır. Taşınmaz yönetimi ve konut sektörü ile çevreye yönelik tüm hizmetleri yerine getirirken millete hizmeti esas edinen misyona sahiptir.

Yerleşim kitlesi büyüdüğü için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hizmetleri numarası en kısa sürede ve en pratik çözümler sunmayı amaçlıyor. Bu noktada en iyi hizmeti en kısa sürede vermeyi amaçlayarak en kalıcı çözümler üretmeyi hedefleyen Çankaya Belediyesi ile ilgili sorunlarınız için belediye hizmetleri iletişim numarası ile görüşerek çözümleyebilirsiniz. Ayrıca öneri, istek ve şikayetlerinizi Çankaya Belediyesi çağrı merkezine kolaylıkla iletebilirsiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Numarası Şikayet Hattı

0312 410 10 00

Çağrı merkezi numarası çalışma saatleri içinde iletişime geçebilirsiniz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çağrı merkezi numarasına 0312 410 10 00 numaralı telefondan erişebilirsiniz.

cevrevesehircilikbakanligi@hs01.kep.tr e posta adresi olarak sizlere destek olabilmektedir.

Taleplerinize ve sorunlarınıza en kısa sürede dönüş yapılarak sizlere her konuda destek veren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sizlerin memnuniyetini amaçlamaktadır. Bu doğrultuda sistem üzerinden mail göndererek yardım talebinde bulunabileceğiniz gibi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iletişim numarası üzerinden de erişim sağlayabilirsiniz.

Arama Terimleri: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iletişim bilgileri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı telefon no, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı irtibat tel, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı canlı destek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müşteri temsilcisi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı şikayet hattı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müşteri hizmetleri numarası, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çağrı merkezi numarası, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iletişim numarası

Yorum Yap