Tüketici Hakem Heyetleri Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Şikayet Hattı

Tüketici Hakem Heyetleri Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Şikayet Hattı

Tüketici Hakem Heyetleri çağrı merkezi numarası hakkında bilgi almak istiyorsanız makalemize göz atabilirsiniz. Makalemizde Tüketici Hakem Heyetleri müşteri hizmetleri numarası ile iletişim telefonu üzerinden Tüketici Hakem Heyetleri şikayet hattına erişebilirsiniz. Tüketici Hakem Heyetleri müşteri hizmetleri direk bağlanma üzerinden işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Tüketici Hakem Heyetleri Çağrı Merkezi Numarası

Tüketici Hakem Heyetleri, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a göre tüketici işlemleri ve tüketiciye yönelik uygulamalardan doğabilecek olan uyuşmazlıklara çözüm bulunması maksadıyla kurulan heyetlerdir. Başkanlığı illerde Ticaret İl Müdürü ilçelerde ise kaymakam ya da onun vazifelendireceği bir memur tarafından yürütülmekte olan heyetlerin diğer üyeleri belediye, baro, esnaf ve tüketici örgütü temsilcilerinden oluşmaktadır. Heyetlere yönelik herhangi bir soru için Ticaret Bakanlığı çağrı merkezi numarası 0 312 444 8 482 aranabilir ve istenilen bilgi rahatlıkla alınabilir.

Tüketici Hakem Heyetleri çağrı merkezi numarası 444 8 482 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Tüketici Hakem Heyetleri Müşteri Hizmetleri Numarası

Heyetin görev alanını tayin eden başvuru sınırları, tüketici uyuşmazlıklarının değerleri bakımından her yıl Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ilan edilen yeniden değerleme oranında belirlenmektedir. Belli bir meblağın üzerindeki başvurular heyete yapılamaz. Bu tür uyuşmazlıkların çözümü için, 6502 sayılı Kanun’un 73/A maddesi doğrultusunda sırasıyla dava şartı olan arabuluculuk müessesesine ve tüketici mahkemelerine; tüketici mahkemeleri olmayan yerlerde ise asliye hukuk mahkemelerine başvurulması gerekmektedir. Heyete yönelik konular için müşteri hizmetleri numarası olarak yukarıda yer alan numaradan bilgi alınabilir; heyete başvurular, e-Devlet kapısı üzerinden Tüketici Bilgi Sistemi (TÜBİS) https://tuketicisikayeti.ticaret.gov.tr adresinden gerçekleştirilebilir. Heyete sözlü başvuru yapılamamaktadır.

Tüketici Hakem Heyetleri müşteri hizmetleri numarası 444 8 482 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Tüketici Hakem Heyetleri Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Başvurular, uyuşmazlık hususunu içermekte olan dilekçenin, varsa delil oluşturan ilgili belgelerle beraber heyete verilmesiyle yapılır. Heyetlere yapılacak olan başvurular, Ticaret Bakanlığı’nın internet mecrasındaki başvuru formu vasıtasıyla yapılabilir. Başvuru formu kullanılmaksızın yapılan başvurularda; başvuru sahibinin T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, adresi ve diğer iletişim bilgileri, talebi ve Türk Lirası cinsinden uyuşmazlık değeri ile şikayet edilene ilişkin bilgilere yer verilmesi zorunludur. Heyete yönelik herhangi bir numaradan direkt bağlanma gibi bir durum söz konusu olmayıp başvurular, https://tuketicisikayeti.ticaret.gov.tr adresi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Tüketici Hakem Heyetleri müşteri hizmetlerine direk bağlanma 444 8 482 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Tüketici Hakem Heyetleri Şikayet Hattı

Belirli şartları taşıyan ve belli bir meblağa yönelik yapılmakta olan başvurular, heyet tarafından sonuçlandırılıp tüketicilerin adreslerine ivedilikle gönderilmektedir. Heyete ilişkin tüm şikayet, soru, öneri ve görüşler yukarıda yer alan Bakanlık numarası üzerinden kolayca ilgilisine iletilebilir.

Tüketici Hakem Heyetleri şikayet hattı 444 8 482 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Şikayetlere kalıcı çözümler üretmeyi hedefleyen Tüketici Hakem Heyetleri müşterileri için sorunlarını aktarabilecekleri Tüketici Hakem Heyetleri şikayet hattı telefonunu aktif olarak çalışır durumda tutmaktadır.

Tüketici Hakem Heyetleri Çağrı Merkezi İletişim Numarası Şikayet Hattı

444 8 482

Çağrı merkezi numarası çalışma saatleri içinde iletişime geçebilirsiniz. Tüketici Hakem Heyetleri çağrı merkezi numarasına 444 8 482 numaralı telefondan erişebilirsiniz.

Arama Terimleri: Tüketici Hakem Heyetleri iletişim bilgileri, Tüketici Hakem Heyetleri telefon no, Tüketici Hakem Heyetleri irtibat tel, Tüketici Hakem Heyetleri canlı destek, Tüketici Hakem Heyetleri müşteri temsilcisi, Tüketici Hakem Heyetleri şikayet hattı, Tüketici Hakem Heyetleri müşteri hizmetleri numarası, Tüketici Hakem Heyetleri çağrı merkezi numarası, Tüketici Hakem Heyetleri iletişim numarası, Tüketici Hakem Heyetleri çağrı merkezi, Tüketici Hakem Heyetleri müşteri hizmetleri direk bağlanma

Yorum Yap