bp çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası

BP Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Başlıklar

BP

Dünyanın en büyük 6. Uluslararası şirketi olan BP’nin merkezi, İngiltere’nin başkenti olan Londra’da bulunmaktadır. Şirket adını “British Petroleum” isminin kısaltmasından almıştır.  Şirket petrol aramadan tutun da Perakende satışa kadar pek çok faaliyet yürütmektedir. Şirketin yıllık cirosu 350 milyar dolarken, şu anda 85 binin üzerinde de çalışanı bulunmaktadır.

BP Türkiye

BP, 1912 yılında Türkiye’de de faaliyet göstermeye başlamıştır. İstanbul’da atığı ilk ofisi ile Türkiye piyasasına giren şirket, Lion & Sun ve Palm Tree markalarını tescil ederek işe koyuldu. Ülkemizde yatırım yapmaya devam eden şirket, 1949 yılında ise BP olarak yatırımlarına devam etmiştir.

1957 yıllarında Türk Ticaret Kanunu’na göre yeniden düzenlenen şirket, Türk şirketi olarak tescil ve ilan edilmiştir. Artık BP Petrolleri Anonim şirketi olarak ticari hayatına devam etmiştir. Akaryakıt ve madeni yağ alanında hizmet sunan şirket, her geçen gün kapasitesini arttırarak halen hizmetlerine devam etmektedir.

Mersin Rafinerisinden 1962 yılında pay alarak ortak olan BP, ham petrol kapasitesini arttırdı. 1970’li yıllara gelindiğinde Türkiye’de motor yağı lideri Türkiye’ydi. 80 ve 90’larda ada aynı durum devam etti.

Bir asrı aşkın süredir ülkemizde sunduğu hizmetleri de geliştirmektedir. Şu anda Türk enerji sektöründe oldukça önemli bir yere sahiptir. Sunulan ürün çeşitliliği ve kalitesi, hizmet kalitesi, gelişmiş hizmet ağı, istasyon sayısı, kaliteli ürünler gibi pek çok etken sayesinde BP, halen Türkiye’nin önde gelen yakıt şirketleri arasında yerini almaktadır.

BP Logosu

BP, Türkiye’de kalıcı ve doldurulmaz bir yer edinince 2000 yılında yeniliğe gitti. Bu yenilik başta logo olmak üzere pek çok alanda yapıldı. Antik Güneş Tanrısı “Helios”un adıyla anılan v şu anda da kullanılan yeni logo, enerji dolu güneş ışığını temsil etmektedir. Bu değişiklikler birlikte reforma giden BP, daha kaliteli hizmetlerle müşterileriyle buluşmaya devam etmektedir.

Yüzyılın projelerinden olan Bakü-Tiflis-Ceyhan ham Petrol Boru Hattı mühendislik projesinin büyük ortaklarından biri de BP idi.

Hizmet Kalitesi

BP, hizmetlerini geliştirdikçe ürün çeşitliliği ve hizmet kalitesini de arttırarak devam etmektedir. Hizmet politikalarının başında insan ve çevreye zarar vermeden faaliyet göstermek bulunan BP, sağlık, emniyet ve çevre konusunda da önlemler almaya özen göstermektedir. Şirket şu anda Türkiye’de 600 akaryakıt, 70 Petgaz, 130 BP Otogaz ve Ocakgaz olarak istasyonlara sahiptir. Akaryakıt dağıtım ve pazarlama alanında önemli bir yere sahiptir. Ayrıca BP’ye ait Kervansaray anonim şirketi de turizm alanında faaliyet göstermektedir.

BP’nin müşteri hizmetleri telefon numarası ve adres bilgisi yer almaktadır. Bu iletişim bilgilerinden BP ile iletişime geçerek istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca yorumlar kısmından BP ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

BP Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
0212 473 77 37

BP Adres
BP Petrolleri A.Ş. Değirmen Yolu Cad. No:28 K:3 Asia OfisPark 34752 İçerenköy/Ataşehir – ISTANBUL

Arama Terimleri: bp çağrı merkezi, bp müşteri hizmetleri, bp telefon numarası, bp iletişim, bp adres, bp irtibat tel, bp şikayetvar, bp şikayet hattı

9 Yorum

  1. Okaner TAŞTAN 31 Ocak 2018
  2. Okaner TAŞTAN 31 Ocak 2018
  3. Ahmet kaya 23 Mart 2018
  4. Ahmet kaya 23 Mart 2018
  5. İlker Tuğal 29 Mart 2018
  6. Osman Yılmaz 28 Nisan 2018
  7. İsmail 2 Temmuz 2019
  8. Güven ütebay 27 Ekim 2020
  9. arif 16 Ocak 2022

Yorum Yap