Avea Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Avea Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bu makalemizde Avea müşteri hizmetleri numarası 2019, Avea telefon numarası, Avea iletişim, Avea müşteri temsilcisi gibi konular hakkında bilgi vereceğiz.

Avea Müşteri Hizmetleri Numarası 2019​

2004’te Türkiye GSM operatörü kategorisinde faaliyet göstermeye başlayan Avea, daha önce sektörde faaliyet gösteren Aria ve Aycell isimli iki şirketin birleşmesinden meydana gelmiştir. Uzun yıllar Türkiye’ nin en büyük 3 GSM operatöründen birisi olan Avea, 2016 yılında Türk Telekom tarafından satın alınarak, iştiraki haline gelmiştir. Bu gelişmeler doğrultusunda da Avea kendisini tamamen fesih ettiğinden, marka sona ererek, adını Türk Telekom’a çevirmiştir. Türkiye’ de altyapı, sabit telefon ve internet hizmetleri sunan Türk Telekom’ un mobil GSM sektörüne giriş yapmasını sağlayan Avea, mobil ağ sektöründe oldukça yoğun şekilde ilgi görüyor. Avea’ nın Türkiye’ de tek GSM 1800 Mhz operatörü olması gibi bir unvanı da bulunmaktadır. Kaliteli hizmet anlayışı kapsamında Türkiye’ nin tüm bölgelerine ve illerine hizmet taşıyan Avea ile ilgili olarak tüketicilerin yaşadıkları problemlere ilişkin olarak Avea müşteri hizmetleri numarası 2019 ile hizmet veriliyor.

Türk Telekom tarafından satın alındıktan sonra adını da Türk Telekom olarak değiştiren Avea, buna karşın Türkiye genelinde halen Avea olarak isimlendiriliyor. Toplum genelinde yeni adının tam olarak benimsenememiş olması sebebi ile Türk Telekom yerine 2004’ten beri sektörde faaliyet gösteren bir marka olması sebebi ile Avea olarak isimlendiriliyor. Türk Telekom ile daha da büyüyen Avea, Türkiye’ nin her yerinde çekme iddiasıyla tüketicilere hizmet veriyor. Aynı zamanda da uluslararası hizmet kapsamı bulunuyor. Avea müşteri hizmetleri numarası 2019 ile Türk Telekom altyapısında müşteri destek hizmetlerinden daha hızlı ve daha kaliteli bir şekilde yararlanabilme şansına sahip olunabiliyor. Özellikle de tüketicilerin bağlantı ve şebeke sorunları, mobil internet problemleri gibi sorunlarına ilişkin olarak teknik destek alabildiği ve aynı zamanda da paket ve hizmetlerine ilişkin bilgi alabildiği bir hizmet yapısına sahiptir.

Türkiye’ de bazı spor kulüpleri ile yapmış olduğu anlaşmalar, Türk Telekom tarafından satın alınmasından sonra da devam ettirilmiştir. Bu çerçevede de uzun yıllardır mobil ağ hizmetleri alanında faaliyet gösteren sanal operatörlerde aynı şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Avea bünyesinde bulunan sanal operatörler arasında Bursasporcell, Fenercell, GSMobile, Samsuncell, Trabzoncell bulunmaktadır. Bununla birlikte Bimcell, PTTcell ve Pocell gibi gelir paylaşım ortakları da mevcut olan Avea, Altaycell, Göztepecell, Kafkafcell ve Bucacell gibi İzmir spor kulüpleri ile yaptığı anlaşmaları dahilinde iştirakleri bulunuyor. Bu iştirakleri ve ortaklıkları ile ilgili olarak da teknik destek hizmetlerinden Avea müşteri hizmetleri numarası 2019 ile faydalanılabiliyor.

Avea Çağrı Merkezi Numarası 2019

Türkiye’ nin en büyük 3 büyük mobil ağ operatöründen birisi olan Avea şirketinin sunmuş olduğu GSM bağlantı hizmetlerine ilişkin yaşanan sorunlarda Avea çağrı merkezi numarası 2019 üzerinden kolay bir şekilde başvurular gerçekleştirilebiliyor. 7/24 kesintisiz olarak canlı destek hizmetlerinin sunulduğu Avea çağrı merkezi üzerinden her türlü soruna ilişkin olarak hızlı ve pratik bir şekilde destek alınabiliyor. Avea’ nın müşteri hizmetleri numarası üzerinden yapılacak tüm yurt içi ücretlendirmeleri bulunmaktadır. Eğer tarifesinde her yöne veya sabit yönüne kullanım hakkı bulunmuyor ise mevcut tarifenin sabit hat yönü dakika fiyatı üzerinden ücretlendirme gerçekleştiriliyor. Ancak tarifede her yöne ya da sabit hatlara yönelik dakika kampanyaları bulunuyor ise görüşmeler dakika bazında bu kampanyalardan düşülmektedir.

7/24 kesintisiz olarak faaliyet gösteren Avea çağrı merkezi numarası 2019 bilgileri üzerinden kolay bir şekilde başvurular gerçekleştirilebiliyor. Üstelik sadece Avea faturalı ya da faturasız hat kullanıcıları/aboneleri değil aynı zamanda da tüm sabit hat ve diğer operatör kullanıcıları tarafından da Avea’nın müşteri hizmetleri aranabilmektedir. Avea’nın 7/24 hizmet veren çağrı merkezi numarası Avea faturalı veya faturasız hat aboneleri için 500 olarak belirlenmiştir. Tüm aboneler “500” numarası üzerinden yetkili bir müşteri temsilcisi ile görüşme gerçekleştirebiliyor. Otomatik yönlendirme sistemi sayesinde de müşteri temsilcisiyle görüşmeye konu olan soruna göre en yetkili temsilci ve ilgili departman ile direkt olarak görüşme gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor.

Avea faturalı ya da faturasız hat abonesi olmayan tüketiciler ise Avea’ nın “444” sistemli numarasından yararlanabiliyor. Avea çağrı merkezi numarası 2019 olan 444 1 500 numarasından kolay bir şekilde diğer GSM operatörlerinden ve sabit hatlardan da Avea’ nın müşteri hizmetlerine başvuru gerçekleştirilebiliyor. Özellikle genel teknik sorunlara ilişkin destek hizmetlerinin yanı sıra aynı zamanda da ürünleri, hizmetleri ve paket/tarife seçenekleri ile ilgili olarak da kapsamlı bilgilendirmeler yine çağrı merkezinden alınabiliyor. Otomatik yönlendirme sistemi (IVR) sayesinde ilgili departmanlara kolay bir şekilde önceden yönlendirilebiliyor. Böylelikle direkt olarak ilgili departmandaki müşteri temsilcisiyle görüşme gerçekleştirilebiliyor.

Avea Telefon Numarası

Avea’ nın müşteri hizmetleri tüm GSM operatörlerinin müşteri hizmetleri gibi çeşitli ücretlendirmelere tabii tutulmaktadır. Ancak Avea telefon numarası üzerinden yapılan aramalarda faturalı ve faturasız hat abonelerine yönelik olarak uygulanan ücretlendirmeler değişiklik göstermektedir. Buna göre Avea faturasız hat aboneleri “500” numarasından ulaştığı çağrı merkeziyle yapacağı görüşmelerde ilk 25 saniye ücretsizdir. Sonrasındaki ilk dakika içerisinde tamamlanan müşteri temsilcisi görüşmeleri ise 60 kuruş ile ücretlendirilir. 1 dakikayı geçen görüşmelerde ise direkt olarak her görüşme başına 60 kuruş şeklinde ücretlendirme uygulanır.

Avea faturalı hat aboneleri için ise Avea telefon numarası ile ulaşılan müşteri hizmetlerinin ilk 30 saniyesi ücretsizdir. Sonrasında görüşme başına 60 kuruş ile ücretlendirme gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple de Avea faturalı ve faturasız hat kullanıcılarının tarifelerindeki dakika kampanyaları ya da mevcut TL bakiyesi durumu ile ilgili olarak bilgi sahibi olmaları, mağduriyet yaşamamaları açısından çok büyük bir önem taşımaktadır. Bu şekilde Avea müşteri hizmetlerinden her türlü konuya ilişkin olarak kolayca bilgi alabilme şansına sahip olabiliyor.

Avea İletişim

Tüketiciler Avea iletişim çözümleri noktasında diğer Türk Telekom iletişim kanallarını da kullanabilmektedir. Özellikle de Türk Telekom Online İşlemler ile 7/24 kesintisiz olarak müşteri temsilcileriyle online sohbet üzerinden görüşme gerçekleştirebiliyor. Bunun dışında ücretsiz sesli yanıt sistemlerinden de yararlanabilmektedir.

Avea mobil hat kullanıcısı olan (faturalı ve faturasız) tüm aboneler tarafından Avea iletişim kanallarından birisi olan “9333” numarasını arayarak, ücretsiz sesli yanıt sistemi üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. TL yükleme, bakiye sorma, teknik problemler gibi konularda öngörülen ve tüketicilerin çok sık karşılaştıkları durumlara ilişkin olarak yapay zeka teknolojisiyle hazırlanmış bir servistir. Bu servis üzerinden tüm Avea kullanıcıları kolay bir şekilde hemen hemen her işlemini gerçekleştirebilme şansına sahip olabiliyor. Bu nedenle de günümüzde Avea müşteri hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanmak isteyen kullanıcılar tarafından 9333 numarasındaki sesli yanıt servisi oldukça yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Bilgisayarlı sesli yanıt sistemi olması çerçevesinde günün her saatinde kullanıcılar tarafından aranarak, tuşlama sistemi üzerinden yaşanan soruna ilişkin çözüm alınabileceği gibi TL yükleme veya bakiye sorma gibi işlemlerde kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bu şekilde son derece kısa zaman dilimleri içerisinde müşteri temsilcilerinin uygun olmasını beklemek zorunda kalmadan dijital teknoloji avantajlarından yararlanarak, sorunların çözümü ve işlemlerin tamamlanabilmesi mümkün oluyor. Bu sebeple de günümüzde Avea hat sahipleri tarafından yaygın olarak kullanılıyor.

Avea Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
444 1 500

Türk Telekom müşteri hizmetleri adlı konumuza da göz atabilirsiniz.

Arama Terimleri: Avea çağrı merkezi, Avea iletişim bilgileri, Avea telefon numarası, Avea müşteri temsilcisi, Avea şikayet hattı, Avea müşteri hizmetleri 2019

One Response

  1. sema özuyan 20 Mayıs 2020

Yorum Yap