lipton çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası

Lipton Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Lipton

Lipton, çay alanında pazarın devi bir markadır. Çay tüm dünya için oldukça önemli bir içecektir. Özellikle Türk toplumu için çay son derece değerlidir. Türk kültüründe çay içmek sabah kahvaltısı ile başlar. Daha sonra çay hiçbir zaman ocaktan inmez. Çünkü gelen misafire çay ikram etmek Türk kültürünün en önemli adetlerinden biridir. Türk misafirperverliği çay ile özdeşleşmiş durumdadır.

Çay kültürü sadece Türk toplumuna ait değildir. Türklerin çay alışkanlığı diğer milletlere göre oldukça fazla olsa da diğer milletlerde de çay içmek oldukça önemlidir. Ancak diğer toplumlarda ilk başlarda çay farklı formlarla hazır hale geliyordu. Ancak doğu toplumundan çayın nasıl içileceğini öğrenen batı dünyası da kısa sürede çay sever bir hale gelmiştir.

Çay piyasası içerisinde hizmet veren pek çok firma vardır. Bu firmalar içerisinde Lipton, oldukça ön plana çıkar. Hem Türkiye’ de hem de dünyada Pazar payının büyük bir kısmını kendi elinde tutar. Bu sayede de çay severlerin karşısında yerini alır.

Lipton Hakkında Bilgi

Lipton markasını piyasaya çıkararak; bizi tanıştıran kişi Sir Thomas Johnstone Lipton’dur. 1800’ lü yılların sonunda çay, tüm dünya için bir lüks içeceği haline gelmişti. Tüm toplum çay ile kavuşamıyordu. Sadece toplumun üst kesimi çay içebiliyordu. Sir Thomas Johnstone Lipton 1871 yılında bu döngüyü yıkmayı başardı. Çay üreticiliğine başlayarak çayı herkes için içilebilir bir hale getirdi. Kısa sürede bu anlayış ile Lipton markası büyüdü. Tüm dünya Lipton çaylarına kavuştu ve çay herkesin içebileceği bir içecek haline dönüştü.

Türkiye’ de Lipton

Türkiye açısından Lipton markasının ayrı bir önemi vardır. Türkiye 1986 yılında Lipton markası ile tanışmıştır. Lipton 1986 yılında Rize’ nin Pazar ilçesine kendi fabrikasını kurmuştur. Bu sayede insanlar Lipton çaylarına kısa sürede ulaşma olanağı elde etmiştir.

Lipton daha sonra üretimine soğuk çay ile devam etmiştir. Türk toplumu için soğuk çay pek de alışık olunan bir durum değildir. Ancak Lipton, Türk toplumu ile soğuk çayı tanıştırmıştır. İnsanların sevmesi ile de soğuk çay hayatımıza girmiştir.

Lipton’un çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası, iletişim formu ve adres bilgileri bulunmaktadır. Bu iletişim bilgilerinden Lipton ile iletişime geçerek yardım almak istediğiniz konu hakkında yardım talep edebilirsiniz. Ayrıca yorumlar kısmından Lipton ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Lipton Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
444 25 19

Lipton İletişim Formu

Lipton Adres
Unilever Sanayi ve Ticaret Türk Anonim Şirketi
Saray Mahallesi Dr. Adnan Büyükdeniz Caddesi No:13
37768 Ümraniye, İstanbul

Arama Terimleri: lipton çağrı merkezi, lipton iletişim, lipton telefon numarası, lipton şikayet hattı, lipton müşteri hizmetleri, lipton irtibat tel, lipton müşteri temsilcisi

15 Yorum

 1. Murat 7 Ocak 2018
 2. BİLAL 28 Şubat 2018
 3. Yasemin Kalender 6 Mart 2018
  • Yönetici 9 Mart 2018
   • hikmet can 12 Nisan 2018
 4. Utku Halil Balkan 20 Mart 2018
 5. HİKMET CAN 10 Nisan 2018
 6. HİKMET CAN 10 Nisan 2018
  • Yönetici 15 Nisan 2018
 7. ferhmi küçükaslan 21 Nisan 2018
 8. Emre 30 Ağustos 2018
 9. Sezen 7 Şubat 2019
 10. Ahmet şafak 14 Şubat 2019
 11. Hüseyin Köse 28 Mart 2019
 12. necati 26 Mayıs 2022

Yorum Yap