iskur-cagri-merkezi-numarasi

İŞKUR Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

İşkur çağrı merkezi numarası hakkında bilgi almak istiyorsanız makalemize göz atabilirsiniz. Makalemizde İşkur müşteri hizmetleri numarası ile iletişim telefonu üzerinden şikayet hattına erişebilirsiniz.

İŞKUR yani Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü 1936 yılında kurulmuştur. İŞKUR, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlıdır. Türkiye’de ki işsizliğin önlenmesi, istihdamın sağlıklı bir şekilde ilerlemesi ve istihdamın yaygınlaşması amacıyla hizmet vermektedir.

İŞKUR’un vatandaşlara verdiği hizmetler şunlardır; iş ve meslek danışmanlığı, istihdam, işsizlik ödeneği, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu, kısa çalışma ödeneği, işbaşı eğitim programları, iş gücü yetiştirme kursları, girişimcilik programları, çalışma ilişkileri hizmetleri, iş gücü piyasası hizmetleri, yarım çalışma ödeneği. Bu ve buna benzer iş ve işsizlik gibi konularla en yakından İŞKUR ilgilenmektedir.

1980’li yıllarda başlayan ve hızla büyüyen küreselleşme, teknolojik gelişmeler ayrıca bilgi toplumu kamu istihdam kurumlarının önemini aartarak devam etmiş olup fonksiyonları genişleyerek devam etmiştir. İş ve İşçi Bulma Kurumu’nu hem dünyadaki hem de ülkemizdeki teknolojik alanda yaşanan gelişmeler neticesinde ve işgücü piyasasında meydana gelen değişimleri izleyerek çağdaş iş kurumlarının üstlendiği görevleri yerine getirebilecek ve aktif iş gücü programlarını uygulayabilecek bir yapıya kavuşturmak için 4 Ekim 2000 tarih ve 617 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile İş ve İşçi Bulma Kurumu kapatılıp Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kurulmuş olup çalışmalarına devam etmiştir.

Başlıklar

İşkur Çağrı Merkezi Numarası

İş kurumunun çalışma kriterlerine uygun nitelikli işçilerin teminine katkı sağlayan işkur aynı zamanda da işsizlik oranlarını takip etmekte ve iş alanlarının genişlemesine, gelişmesinde rol almaktadır. Ülkemizde istihdamın artmasında ayrıca işçi ve işveren arasında görüşme ve işbirliğinin gelişmesine katkı sağlayarak gelişen ve değişen yeni dünyamızda etkin rol alarak ülkemizin gelişimine katkı sağlamaktadır.

İşkur kurum hizmetleri içeriğinde iş arayan kaydı, iş arama, kurslar, işbaşı eğitimi, girişimcilik, işsizlik sigortası, danışmanlık gibi kategoriler yer almaktadır. Bu işlemleri web sitesi üzerinden araştırabilir ve gerekli adımları uygulayabilirsiniz. Bu konularda yaşadığınız sorunları ya da dilediğiniz bilgileri iletişim numaraları üzerinde edinebilir ve işkurun sizlere sağladığı faydalardan yararlanabilirsiniz.

İşkurun gelişim süreci son yıllarda oldukça hızlı olup hem uluslararası sözleşmelere uygun statüde yapıya geçip hem de iş veren ile işçi iletişimini güçlendirmeye katkı sağlayarak günümüzdeki önemli rolünü almıştır.

İŞKUR’un 444’lü bir çağrı merkezi iletişim telefon numarası bulunmaktadır. Bu çağrı merkezi numarasını aradığınız anda sistem sizi bulunduğunuz ildeki İŞKUR müdürlüğüne otomatik olarak aktaracaktır. Yukarıda bahsettiğimiz hizmetler ile alakalı olan tüm soru ve sorunlarınızı İŞKUR’a iletebilir hızlı bir cevap alabilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan bağlantı aracılığıyla size en yakın İŞKUR müdürlüğünü bulabilir, adres ve telefon numarasını kolayca öğrenebilirsiniz.

İşkur Müşteri Hizmetleri Numarası

Ülkemizde teknolojik gelişmelerin artması, iş olanaklarının artması ve farklılaşması, uygun işlere yönelik uygun işçilerin temininin sağlaması ve işsizlik sorunlarının çözümünde oldukça önemli yere sahip olma işkurun ilerlemesine katkı sağlamıştır. İşkur özellikle istihdamın korunmasını ayrıca geliştirilmesini ve yaygınlaştırılması ayrıca işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak ve işsizlik sigortası hizmetlerini yürütmek üzere kurularak günümüzde önemini arttırarak çalışmalarına devam etmektedir.

İşkura ait müşteri hizmetleri numarası aktif olarak çalışmaktadır. İşkur gibi önemli bir müdürlüğün numaraları aktif olarak çalışır durumda olması hem destek ve bilgi alma açısından hem de aklınızda olan soruları ve sorunları çözme açısından oldukça önemlidir. İşkura ait 444 lü müşteri hizmetleri numarasına dilediğiniz zaman erişebilir ve bilgi alabilirsiniz.

İŞKUR Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
444 75 87

İŞKUR Müdürlükleri

Arama Terimleri: işkur iletişim bilgileri, işkur telefon no, işkur irtibat tel, işkur canlı destek, işkur müşteri temsilcisi, işkur şikayet hattı, işkur çağrı merkezi, işkur müşteri hizmetleri numarası, işkur çağrı merkezi numarası, işkur iletişim numarası

176 Yorum

 1. Meryem Aydın 29 Ocak 2018
  • Yönetici 1 Şubat 2018
 2. mert ulusoy 8 Şubat 2018
 3. Sevilay 12 Şubat 2018
  • Yönetici 12 Şubat 2018
 4. Hakan 13 Şubat 2018
 5. Zehra 6 Mart 2018
 6. Zehra 6 Mart 2018
 7. Zehra 6 Mart 2018
  • Yönetici 7 Mart 2018
 8. zeki delibaş 10 Mart 2018
  • Yönetici 12 Mart 2018
 9. İsimsiz 13 Mart 2018
 10. behçet 13 Mart 2018
 11. behçet 13 Mart 2018
 12. Elif 17 Mart 2018
 13. Ayça 22 Mart 2018
 14. engin 10 Mayıs 2018
 15. Eren 18 Mayıs 2018
 16. Ali 2 Haziran 2018
 17. Merve 4 Haziran 2018
 18. CEM 1 Şubat 2020
  • Yönetici 17 Şubat 2020
 19. serkan 1 Nisan 2020
 20. emine 20 Aralık 2021

Yorum Yap