DASK Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Şikayet Hattı

DASK Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

DASK çağrı merkezi numarası hakkında bilgi almak istiyorsanız makalemize göz atabilirsiniz. Makalemizde DASK müşteri hizmetleri numarası ile iletişim telefonu üzerinden DASK şikayet hattına erişebilirsiniz. DASK müşteri hizmetleri direk bağlanma üzerinden işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

DASK Çağrı Merkezi Numarası

2000 yılında Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) kurulmuştur. Ülkemizde Zorunlu Deprem Sigortası edindirme, uygulama ve yönetimi faaliyetlerinden sorumlu tüzel kimlikli bir kamu kuruluşu olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Deprem ve depremden kaynaklanan yangın, infilak, yer kayması ve tsunami risklerine karşı güvence sunan bir kamu kuruluşudur. Sigortalı konut sahiplerine maddi güvence sağlama hedefi ile hizmet sunmaktadır. İster oturulamaz durumda ister kısmî hasarlı olsun bu kapsama girmektedir. Bina zararını en hızlı şekilde tazmin ederek, yaşamın normale dönmesine aracılık etme görevi ile hizmet sunmaktadır.

Yaygınlığını ülke genelinde birlikte çalıştığı birçok kanaldan arttırmaktadır. Bunları sigorta şirketleri, bunlara bağlı acenteler ve banka şubeleri olarak sıralayabiliriz. Bu tarz yerlerle dağıtım ağını artırırken, uyguladığı düşük prim maliyetleriyle de herkesin bu güvenceye sahip olmasına kolaylık sağlamaktadır.

DASK çağrı merkezi numarası 125 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

DASK Müşteri Hizmetleri Numarası

Zorunlu Deprem Sigortası birey bazında mesken güvencesi sunmaktadır. Ülkemiz için de bir teminat havuzu oluşturulması hedefine ulaşılması konusunda destek olmaktadır. Özellikle deprem sonrasında büyüklüğü önem kazanan bu finansal havuz oldukça büyümektedir. Bizim yaşadığımız yerde olmasa da, başka yerde gerçekleşen depremlerdeki ihtiyaç sahiplerinin de garantisi olma niteliği taşıması yönüyle oldukça talep görmekte ve sevilmektedir.

Müşteri kitlesi büyüdüğü için DASK müşteri hizmetleri numarası en kısa sürede ve en pratik çözümler sunmayı amaçlıyor. Bu noktada en iyi hizmeti en kısa sürede vermeyi amaçlayarak en kalıcı çözümler üretmeyi hedefleyen DASK ile ilgili sorunlarınız için müşteri hizmetleri iletişim numarası ile görüşerek çözümleyebilirsiniz. Ayrıca öneri, istek ve şikayetlerinizi DASK çağrı merkezine kolaylıkla iletebilirsiniz.

DASK müşteri hizmetleri numarası 125 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

DASK Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Türkiye’deki konut sahiplerinin zorunlu olarak yapması gereken deprem sigortasıdır. DASK, “Doğal Afet Sigortaları Kurumu” tarafından sunulan bir sigorta hizmetidir ve Türkiye’deki tüm konutların zorunlu olarak sigortalanması gerekmektedir.

Deprem, yangın, infilak, tsunami, sel, fırtına gibi doğal afetlerden kaynaklı zararları kapsar ve sigortalıların bu tür afetlerde meydana gelen maddi kayıplarını karşılamayı amaçlar. Sigortalanacak konutların bulunduğu bölgenin deprem riski ve bina değerleri gibi faktörlere göre prim tutarları değişebilir.

Türkiye’deki konut sahipleri için zorunlu bir sigorta olup, deprem riski yüksek olan bir ülkede yaşayan insanların güvenliğini sağlamak ve hasar durumunda maddi kayıplarını karşılamak amacıyla oluşturulmuştur.

DASK müşteri hizmetlerine direk bağlanma 125 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

DASK Şikayet Hattı

Amacı doğal afetlerin neden olduğu hasarlara karşı koruma sağlamak ve konut sahiplerinin maddi kayıplarını azaltmaktır. Sigorta yapmak için konut sahiplerinin herhangi bir ekstra işlem yapmasına gerek yoktur, konut sahiplerinin primleri, konutun belediye ve imar durumuna göre otomatik olarak hesaplanır ve tahsil edilir.

Sigorta bedelleri, konutun net kullanım alanı, bölgesel deprem riski ve yapı türü gibi faktörlere göre değişebilir. Sigorta bedeli, bir defaya mahsus olarak ödenir ve her yıl yenilenir. Türkiye’deki konut sahipleri için zorunlu bir sigorta olup, deprem riski yüksek bir ülkede yaşayan insanların güvenliğini sağlamak ve hasar durumunda maddi kayıplarını karşılamak amacıyla oluşturulmuştur.

DASK şikayet hattı 125 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Taleplerinize ve sorunlarınıza en kısa sürede dönüş yapılarak sizlere her konuda destek veren DASK sizlerin memnuniyetini amaçlamaktadır. Bu doğrultuda sistem üzerinden mail göndererek yardım talebinde bulunabileceğiniz gibi DASK iletişim numarası üzerinden de erişim sağlayabilirsiniz.

DASK Çağrı Merkezi İletişim Numarası Şikayet Hattı

125

Çağrı merkezi numarası çalışma saatleri içinde iletişime geçebilirsiniz. DASK çağrı merkezi numarasına 125 numaralı telefondan erişebilirsiniz.

İletişim

Adres : Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. Ak Ofis No:8/1 Kat:7 34768 Ümraniye / İstanbul
E-Posta : info@dask.gov.tr
Telefon : 125

Arama Terimleri: DASK iletişim bilgileri, DASK telefon no, DASK irtibat tel, DASK canlı destek, DASK müşteri temsilcisi

One Response

  1. Sevgi çolak 29 Mart 2023

Yorum Yap