BTK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası | Müşteri Hizmetleri
BTK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

BTK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

BTK yani Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2000’de Ulaştırma Deniz ve Haberleşme Bakanlığı’nın öncülüğünde kurulmuştur. Türkiye’de telekomünikasyon sektörünü denetleyen kurumdur.

BTK aracılığıyla online ihbarda bulunabilir, telefonunuzun İMEİ kaydını sorgulayabilir, kayıp/çalıntı cihaz ihbarında bulunabilirsiniz. Eğer telefonunuz çalındıysa, E-Devlet üzerinde bulunan BTK modülüne girerek ihbarda bulunabilirsiniz. Telefonun sahibi kendi adıyla ve cihaz İMEİ numarasıyla ihbarda bulunmalıdır. İhbardan sonra telefon iletişime tamamen kapatılır. Bulunduğunda tekrar BTK’ya bildirilmesi durumunda cihaz tekrardan kullanıma açılır.

BTK’nın bir çağrı merkezi iletişim telefon numarası bulunmaktadır. Bu çağrı merkezini arayarak da kayıp/çalıntı ihbarında bulunabilir, çalınan cihazınızı kullanıma kapatabilirsiniz. Bu işlemlerin yapılabilmesi için cihazınızın İMEİ numarasını bilmeniz gerekmektedir. Cihazın İMEİ numarasını cihaz kutusundan ve faturasından öğrenebilirsiniz.

BTK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
0312 294 72 00
0312 294 94 94

Arama Terimleri: btk iletişim bilgileri, btk telefon no, btk irtibat tel, btk canlı destek, btk müşteri temsilcisi, btk şikayet hattı

Cevapla