BTK Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

BTK Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

BTK çağrı merkezi numarası hakkında bilgi almak istiyorsanız makalemize göz atabilirsiniz. Makalemizde BTK müşteri hizmetleri numarası ile iletişim telefonu üzerinden BTK şikayet hattına erişebilirsiniz. BTK müşteri hizmetleri direk bağlanma üzerinden işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

BTK yani Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2000’de Ulaştırma Deniz ve Haberleşme Bakanlığı’nın öncülüğünde kurulmuştur. Türkiye’de telekomünikasyon sektörünü denetleyen kurumdur.

BTK aracılığıyla online ihbarda bulunabilir, telefonunuzun İMEİ kaydını sorgulayabilir, kayıp/çalıntı cihaz ihbarında bulunabilirsiniz. Eğer telefonunuz çalındıysa, E-Devlet üzerinde bulunan BTK modülüne girerek ihbarda bulunabilirsiniz. Telefonun sahibi kendi adıyla ve cihaz İMEİ numarasıyla ihbarda bulunmalıdır. İhbardan sonra telefon iletişime tamamen kapatılır. Bulunduğunda tekrar BTK’ya bildirilmesi durumunda cihaz tekrardan kullanıma açılır.

BTK Nedir?

BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu), Türkiye’de bilgi teknolojileri, iletişim, ve elektronik haberleşme sektörlerini düzenleyen ve denetleyen bir kamu kurumudur. 2005 yılında kurulan BTK, bu tarihlerden itibaren hızla gelişen teknoloji sektörünü izlemek, düzenlemek ve toplumun bu teknolojilere güvenli ve adil bir erişimine olanak sağlamak amacıyla faaliyet göstermektedir.

BTK’nın temel görevleri arasında, telekomünikasyon hizmetlerinin verilmesi, internet erişimi, veri koruma, elektronik haberleşme altyapısının geliştirilmesi, ve iletişim sektörünün rekabetçiliğini teşvik etmek yer almaktadır. Ayrıca, BTK, elektronik iletişimdeki düzenlemeleri denetler, lisanslama süreçlerini yönetir ve telekomünikasyon operatörlerinin faaliyetlerini izler.

BTK, aynı zamanda Türkiye’nin internet düzenlemelerini belirler ve siber güvenlikle ilgili politikaları oluşturur. BTK’nın amacı, Türkiye’nin dijital dönüşümünü desteklemek, iletişim altyapısını geliştirmek ve tüm vatandaşların bilgiye erişimini sağlamaktır. Bu nedenle, BTK, teknoloji sektörünün hızla değişen dinamiklerine ayak uydurarak, Türkiye’nin ulusal iletişim altyapısının sürdürülebilir bir şekilde gelişmesine katkı sağlar.

E Devletten BTK Şikayeti Nasıl Yapılır

E-Devletten BTK Şikayeti Nasıl Yapılır

E-Devletten BTK Şikayeti Nasıl Yapılır?

Eğer bir şikayetiniz varsa ve BTK’ya iletmek istiyorsanız bu işlemi hem BTK çağrı merkez numarası olan 120’yi arayarak hem de E-Devlet “Tüketici Şikayet Bildirim Sistemi” sisteminin kullanarak yapabilirsiniz. Bu kısımda E-Devlet üzerinden nasıl BTK şikayeti yapabileceğinizi adım adım anlatacağız.

  • Öncelikle E-Devlet’e TC kimlik numaranızı ve şifrenizi yazarak sisteme giriş yapın.
  • Ardından arama kısmına Tüketici Şikayet Bildirim Sistemi yazıp sisteme giriş yapın.
  • Açılan panelden sol üst kısımda bulunan yeni şikayet kısmına girip bilgileri doldurun.

Bu şekilde E-Devlet üzerinden BTK şikayeti yapabilirsiniz.

BTK Çağrı Merkezi Numarası

Bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu olarak bilenen BTK elektronik haberleşme sektörü, bilgi teknolojileri ve posta sektörü olmak üzere üç ana dalda toplayarak geniş yayılım gösteren çalışma sahasını biraz olsun gözler önüne sunmuş oluruz. En kolayın örnekle açıklamak gerekirse BTK bizim ülke olarak 4,5 G sistemine geçmek için yaptıkları üstün hizmetlerle biz vatandaşlara daha iyi teknolojik imkanlar sunmak için vardır. Bu çalışmaların amacı ne kadar üstün teknoloji ve iletişim sistemlerine sahip olmamız bizi o kadar ileri seviye medeniyet noktalarına getireceğini bilmelerindendir. Vatandaşlarımızın rahat ve konforlu bir hayat sürmesi de cabası tabi ki. BTK çağrı merkezi numarası üzerinden bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

BTK çağrı merkezi numarası 120 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

BTK Müşteri Hizmetleri Numarası

BTK ile iletişime geçmek için aslında her türlü koşul için belirli uygun iletişim yolları sunmuşlardır. Bunlardan birkaçı telefon ile müşteri hizmetlerine bağlanarak, posta yoluyla bizzat onlarla yazılı iletişim, internet üzeri şikayet bildirim hattı ve posta yolunun bir diğer alternatifi olabilecek çözümde faks yoludur. Önceden müşteri hizmetlerine bağlanmak için on bir haneli numaralarını tuşlamak gerekirken şimdi ise acil durum numaralarında olduğu gibi üç hane sisteme geçip numaralarını 120 sayısıyla kısaltmışlardır. Öneri, istek ve şikayetlerinizi BTK müşteri hizmetleri numarası üzerinden kolaylıkla iletebilirsiniz.

BTK müşteri hizmetleri numarası 120 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

BTK Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Ülkemizin ve geleceğimiz için durmaksızın çalışmalar yapan BTK halkın isteklerini ve taleplerini önemini göz önünde bulundurmaktadır. Vatandaşları ile iletişimin kopmadığı BTK kısa sürede canlı konuşmaya bağlanmak için bütün avantajları sağlamaktadır. BTK bizi çoğu insanın nefret ettiği uzun telesekreter konuşmaları ve bir dizi rakam tuşlama olayını ortadan kaldırmaktadır. Konuşma başlamadan önce telesekreterin konuşmalarımızın kayıt altına alınacağı uyarısı ardından hemen müşteri temsilcisi ile konuşmaya başlayabilirsiniz.

Müşteri kitlesi büyüdüğü için BTK müşteri hizmetlerine direk bağlanma en kısa sürede çözüm sunmaktadır.

BTK müşteri hizmetlerine direk bağlanma için 120 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

BTK Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

BTK Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

BTK  Şikayet Hattı

Vatandaşlarımızın bizimle irtibatlarının sağlanmasını sağlamak ve bu durumu sürekli olması için uzun uğraşlarla meydana gelen BTK iletişim yollarından en hızlı olanlarından biride internet üzerinden yapılan mail aracılı iletişimdir. https://tuketicisikayet.btk.gov.tr/  adresi sizin bütün talep, sıkıntı ve görüşleriniz için 7 /24 açık bulunmaktadır. Atacağınız her mailin BTK için çok büyük bir önem arz etmesi mailinize dönüş yapacakları için tanınan sürenin çok kısıtlı olması ile de ön görülebilir.

Şikayetlere kalıcı çözümler üretmeyi hedefleyen BTK müşterileri için sorunlarını aktarabilecekleri BTK şikayet hattı telefonunu aktif olarak çalışır durumda tutmaktadır.

BTK şikayet hattı 120 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Şikayetlere kalıcı çözümler üretmeyi hedefleyen BTK müşterileri için sorunlarını aktarabilecekleri BTK şikayet hattı telefonunu aktif olarak çalışır durumda tutmaktadır.

Çağrı merkezi numarası çalışma saatleri içinde iletişime geçebilirsiniz. BTK çağrı merkezi numarasına120 numaralı telefondan erişebilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİSİ

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlık
Yazışma Adresi: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Eskişehir Yolu 10.Km No: 276 Posta Kodu: 06530 Çankaya/Ankara

Santral: (0312) 294 72 00

BTK Tüketici İletişim Merkezi: 120
Tüketici Online Şikayet Bildirimi
https://tuketicisikayet.btk.gov.tr/

Faks: (312) 294 71 45

BTK’nın bir çağrı merkezi iletişim telefon numarası bulunmaktadır. Bu çağrı merkezini arayarak da kayıp/çalıntı ihbarında bulunabilir, çalınan cihazınızı kullanıma kapatabilirsiniz. Bu işlemlerin yapılabilmesi için cihazınızın İMEİ numarasını bilmeniz gerekmektedir. Cihazın İMEİ numarasını cihaz kutusundan ve faturasından öğrenebilirsiniz.

BTK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

120

0312 294 72 00
0312 294 94 94

Arama Terimleri: btk iletişim bilgileri, btk telefon no, btk irtibat tel, btk canlı destek, btk müşteri temsilcisi, btk şikayet hattı, btk müşteri hizmetleri numarası, btk çağrı merkezi numarası, btk iletişim numarası, btk çağrı merkezi, btk müşteri hizmetleri direk bağlanma

Yorum Yap