Ebay Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası | Müşteri Temsilcisi

Ebay Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Ebay Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Ebay Nedir?

Ebay günümüzde açık arttırma usulü ile alışveriş yapılan en büyük alışveriş sitesidir. Kurucusu İran asıllı Pierre Omidyat’dır.

Günümüzde Avustralya, Kanada, Arjantin, Avusturya, Belçika, Çin, Brezilya, Hong Kong, Fransa, İran, Almanya, İtalya, Hindistan, İrlanda, Hollanda, Kore, Yeni Zelanda, Malezya, Singapur, Meksika, İsveç, Tayvan, İspanya, Filipinler, İsviçre ve Birleşik Krallıkları gibi ülkelerde aktif olarak kullanılmaktadır fakat site yabancı olduğundan dolayı Türkiye’de daha az tercih edilmektedir.

Bu sitenin asıl binası Amerika Birleşik Devletleri’ndedir Ebay üyesi olmak için ilk iş profil oluşturulmalıdır burada her sitede istenilen adres, isim, telefon ve doğum tarihi gibi bilgiler istenmektedir daha sonra kullanıcı adı ile şifre oluşturulur bunlar bittikten sonra ise üyeliğiniz tamamlanmış olur. Sitenin asıl amacı alıcı ile satıcı arasında köprü görevi görmektir. Ebay bu siteye koyulan ürünlerden bir miktar kesinti ücreti almaktadır alıcı ise ürünün fiyatını ve kargo fiyatını ödemektedir, alıcı ile satıcı eğer başka ülkelerde yaşıyor ise kullanılan teslim aracı ve uluslararası para gönderim firmaları iki taraftan da belirli miktarlarda taleplerde bulunabilirler.

Ebay Satışları Nasıldır?

En çok kullanılan ödeme şekli Paypal’dır ayrıca çeşitli bankalardan para transferi ya da kredi kartı ile ödeme gibi şekillerde mevcuttur. Her türlü tatsızlığa karşı örneğin kargo sırasında kaybolması vb. olaylara karşı sigorta yapılması tavsiye edilir. Her alışveriş sonrasında alıcı ve satıcı birtakım puanlar kazanır daha sonra alım ve satım hakkındaki düşüncelerini yorumlar diğer satıcı ve alıcılar bunları okuyarak fikirler üretirler. Her kullanıcının isminin yanında yorumlamalar sonucunda oluşan puanlar gözükür mesela 20 ürün sattınız ve bunların içinde 2 tane olumsuz yorum var ise bu yaklaşık %90 civarı başarı sağladığınız anlamına gelir.

Bu yazılan yorumlar alıcılar için bir güven ortamı oluşturur. Aynı zamanda satıcılarda sattıkları ürünü alan alıcıları aynı şekilde değerlendirir. Ebay’ın kaliteli ve başarılı bir alışveriş sitesi olması onu günümüzün en iyisi yapmış hatta kendine Türkiye’den ortak bulmasını sağlamıştır 2007 yılının mayıs ayında Gittigidiyor sitesine ortak olmuş 2011 yılında ise yaklaşık %93 hissesini almıştır günümüzde ise Gittigidiyor sitesinde Ebay ürünleri yer almaktadır.

Ebay ile iletişime geçebilmek için Ebay’e üye olmalısınız. Ebay’e üye olduktan sonra aşağıdaki iletişim linkinden giriş yapıp Ebay ile iletişime geçebilirsiniz.

Ebay İletişim Formu

Ebay’ın telefon numarası bulunmamaktadır fakat Gittigidiyor’da bir Ebay kuruluşudur. Gittigidiyor ile iletişime geçerek Ebay hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ebay (GittiGidiyor) Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
0850 252 32 29

Ebay (GittiGidiyor) Telefon Numarası
+90 (216) 687 02 99

Ebay (GittiGidiyor) Faks Numarası
+90 (216) 687 02 98

Arama Terimleri: ebay iletişim, ebay iletişim formu, ebay canlı destek, ebay telefon numarası, ebay irtibat tel, ebay müşteri temsilcisi, ebay müşteri hizmetleri, ebay türkiye şubesi, ebay çağrı merkezi, ebay ürünüm gelmedi, ebay şikayet hattı

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
hasanYöneticiSinem aygörenTekin Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
Tekin
Ziyaretçi
Tekin

Merhaba, Gittigidiyor.com üzerinde “zippyshop” kullanici adı üzerinden mağaza aboneligimiz ile ürün satışlarımız vardir. Sistem üzerinde inceleme yapabilirseniz düzenli satışlarımız vardır. Ancak ilan basliginda “Samsung” yazan ilanlarımız silindigi belirtilmştir. Ilanlarimiz Samsung marka olarak degildir Zore Marka ürünler satilmaktadir ancak telefon modeli olarak samsung ibaresi kullanilmaktadir. Ilanlarin silinme sebebi nedir ? Ve neden bizim ilanlarimiz silinmiştir. Gittigidiyor üzerinde Binlerce Samsung ilanları vardır. Neden bizim firmanın ürünleri silinmiştir acil bilginizi bekliyoruz. Gittigidiyor üzerinden müşteri hizmetleriniz ile yapılan görüşmeler aşağıda paylaşılmıştır lütfen inceleyerek müşteri temsilcisi olarak oraya görevlendirdiğiniz şahısların hizmetlerini görünüz. Gittigidiyor sistemi kadar müşteri hizmetleri berbat başka bir firma ile karşılaşılmamıştır. Hiç bir… Read more »

Sinem aygören
Ziyaretçi
Sinem aygören

Merhaba,
Ebay hakkında satıcı olabilmek için bilgi almak istiyorum çağrı merkezinizde destek kodu istiyor ancak hiç bir kaydım olmadığı için böyle bir kodum yok. Amacım da kayıt yaptırmak ve aklımdaki sorulara cevap almak. Acil olarak geri dönüşünüzü rica ederim.

Sinem AYGÖREN
0530 388 ** **

hasan
Ziyaretçi
hasan

deri çanta almıştım 1 yıl dan fazla oldu ücretini ödememe rağmen hala gelmedi.